szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Hajnal Gabriella szerint egyetlen kollégával sem történhetett meg, hogy kért és nem kapott számítógépet.

Felháborítják azok az állítások a Klebelsberg Központ elnökét, melyek szerint a tanárok alig kaptak segítséget a digitális távoktatáshoz. Hajnal Gabriella erről a Népszavának adott interjúban beszélt. Szerinte a járvány alatt az oktatásirányítás folyamatosan kézben tartotta és támogatta az eseményeket, akik pedig kritizálnak és „esetleg pontosan tudták előre, hogy ez a vírus jön, akkor jó lett volna, ha szólnak” – mondta.

„Nagyon sok előrelépés történt ebben a 3-4 hónapban, ami nagyban köszönhető a pedagógusoknak, ezt senki nem vitatja. De azt mondani, hogy az oktatásirányítás, a tankerületek vagy a Klebelsberg Központ nem állt be mögéjük, az egyszerűen hazugság” – tette hozzá. A Klebelsberg Központ vezetője azt sem érti, miért mossák össze sokan a digitális oktatást a tantermen kívüli, digitális munkarenddel.

Adatai szerint az iskolákban mintegy 350 ezer digitális eszköz van, csak az elmúlt két évben 47 ezer laptop és 30 ezer tablet érkezett az iskolákba a konvergencia régiókban, 28 ezer pedig a Közép-Magyarországi Régióba. Ezért véleménye szerint

egyetlen kollégával sem történhetett meg, hogy kért és nem kapott számítógépet.

Az érettségiről Hajnal azt mondta: még elemzik az adatokat, de úgy tűnik, hogy kevesebb a sikertelen vizsga. Ezt onnan tudják, hogy kevesebb diák jelentkezett szóbelire azért, mert az írásbelin nem érte el a megfeleléshez szükséges százalékos arányt.

Az új nemzeti alaptantervet jónak és előremutatónak találja, szerinte nincs szakmai indoka a további halasztásnak. A pedagógus arra is utalt, hogy a tiltakozók nem is olvasták a NAT-ot. Ezt Hajnal szerint az is bizonyítja, hogy „folyamatosan arról lehetett olvasni, a magyar tantervből kihagyták ezt, kihagyták azt, a valóság ezzel szemben az, hogy a hiányzónak vélt alkotók döntő többsége benne van”.

Az interjúban szóba került az iskolaőrség bevezetése is. Hajnal úgy látja, az iskolaőrség feladata a pedagógusok és a gyermekek biztonságának és az iskola rendjének a védelme, nem pedig a félelemkeltés. Szerepük pedig nem csak a zebrán átsegítés, hanem a kábítószer-terjesztés megfékezése is. A leendő iskolaőröknek pedig összetett, pedagógiai, pszichológiai, rendészeti, bűnmegelőzési ismereteket kell elsajátítaniuk, mielőtt munkába állnak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!