Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Budapest főpolgármestere egyeztetett a kormánnyal az elvont iparűzési adó miatti kompenzációról, majd sajtótájékoztatón jelentette be, hogy semmire nem jutottak.
Eredménytelen volt az az egyeztetés, amit a főváros, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége és a magyar kormány folytatott arról, hogyan tervezi kompenzálni a kormány a 25 ezer fő feletti városokat, amiért a koronavírus miatt elengedték a kis- és közepes vállalkozások esetében (kkv) a helyi iparűzési adó felét.
“Világossá vált, hogy államtitkári szinten semmilyen elképzelés nincs azzal kapcsolatban, hogy milyen módon kompenzálja a 25 ezernél nagyobb településeket” –mondta Karácsony Gergely online sajtótájékoztatóján.
Szerinte a járvány két évében összesen 80 milliárd forint esik ki a főváros büdzséjéből, ennek fele az iparűzési adó miatt. “A legvalószínűbb, hogy az lesz, amit a kormány eddig is tett, és nem terveznek semmilyen kompenzációt.”
Karácsony elmondása szerint a főváros a teljes körű automatikus pénzmegtérítést képviseli, hiszen ennek a feltételei már körvonalazódtak a 25 ezresnél kisebb települések esetében, tehát véleménye szerint semmi akadálya nem lenne a nagyobbaknál. A főváros pedig nem szeretne beleállni abba a szerepbe, amit a kormány nekik szán, szerinte ugyanis a kormány kiszervezi a megszorításokat az önkormányzatoknak.
A főpolgármester kiemelte, a budapesti közszolgáltatások minősége semmiképp nem sérülhet, viszont ez nem azt jelenti, hogy pénz is lesz rájuk: “Azon dolgozunk, a budapestieket ne sújtsa a kormány rossz politikája, de azt nem tudjuk garantálni, hogy ezeket a szolgáltatásokat finanszírozni tudjuk. Inkább menjen csődbe a főváros, mint hogy a kormány miatt szüneteltesse azokat a szolgáltatásokat, amiket joggal várnak el tőlünk” – mondta.
Arra a kérdésre, hogy van-e valamiféle terv arra az esetre, ha ezeken a szolgáltatásokon kell spórolni, nemleges választ adott, de kiemelte, hogy remélik, Budapest jelenlegi pénzügyi tartaléka elég lesz ahhoz, hogy kihúzza 2022-ig, utána pedig azt reméli, “megváltozik a kormány hozzáállása a fővároshoz.”
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.