szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az országos tisztifőorvos szerint a magyar járványügyi adatok kiegyensúlyozottak, de nem szabad hátradőlni.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Müller Cecília elmondta, hogy Magyarországon mintegy tíz napja nagyon hasonlóak a járványügyi adatok, példaként említve, hogy szombaton 1370 embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést, és 64-en életüket vesztették, kórházban 3578 beteget ápolnak és 291-en vannak lélegeztetőgépen. Az esetszámok stagnálása mellett a szennyvízben mért adatok ugyanakkor azt mutatják, hogy “némelyik helyen bizonyos enyhe fokú emelkedés” indult.

Müller Cecília elmondta, hogy bár már tíz napja stagnálnak a járványügyi adatok, a “kiegyensúlyozottnak tűnnek” magyar adatok ellenére sem szabad hátradőlni, és “épp most van itt az ideje annak, hogy oltakozzunk.”

Az országos tisztifőorvos szerint a fontos, hogy minél többen és minél gyorsabban oltassák be magukat, és szerencsének nevezte, hogy szemben például a H1N1 influenzával, a koronavírus ellen bármelyik technológiával készült vakcina hatásos tud lenni. “Bármelyik vakcina jobb, mint anélkül veszélyben élni, és az oltóanyagok széles palettája nagyobb lehetőséget biztosít” - mondta.

Az országos tisztifőorvos szerint “kizárólag orvosi javallatra” előfordulhat, hogy az orvos előnyben részesíti az egyik vakcinát a másikkal szemben a betege számára. Müller Cecília jelezte azt is, hogy eddig 286 379 embert oltottak be az első adag vakcinával, több mint 105 ezren a másodikban is részesültek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!