A CEU-tól kapott termeket és kollégiumi szobákat a Freeszfe Egyesület

Az intézmény próbatermet is biztosít a színházi képzésekhez.

  • hvg.hu hvg.hu
A CEU-tól kapott termeket és kollégiumi szobákat a Freeszfe Egyesület

Mivel az egyetemi autonómia és az oktatás szabadsága mindkét intézmény alapelve, ezért a Közép-európai Egyetem (CEU) úgy döntött, segít a Freeszfe Egyesületnek, így néhány tantermet ajánlott fel budapesti, belvárosi campusán – adta hírül az egyesület a Facebookon.

A közlemény szerint ezeket a termeket filmes hallgatók fogják használni, illetve néhány új, induló kurzusuk helyszínei is ezek lesznek majd szeptembertől.

A fentieken kívül a CEU Konferencia Központ „magas színvonalú kollégiumi szobákat” is biztosít az egyesület hallgatóinak, illetve próbatermet a színházi képzésekhez.

„Nagyon hálásak vagyunk ezért a nagylelkű segítségért. Enélkül nem tudnánk elkezdeni a következő félév oktatását, sőt, a Freeszfe Egyesület első, szabad tanévét sem” – írták a közleményben.

Freeszfe: Átvették az SZFE felmondott tanárai és hallgatói az egyesület új épületének kulcsát

Sajtótájékoztatót tartott a Freeszfe Egyesület az SZFE szellemiségét tovább vinni hivatott alkotóműhelyről, amelyet a budapesti Damjanich utcában hoznak létre. Az eseményen Erzsébetvárosa polgármestere jelképesen átadta az új épület kulcsát az SZFE hallgatóinak, és közölte: a kormány elűzte őket a régi egyetemükről.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?