Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

TGM Márki-Zayról: Az ilyen vádaskodás, uszítás a szélsőjobboldal stílusa

A publicista szerint csak jobboldali jelöltek maradtak miniszterelnök-jelöltnek.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
TGM Márki-Zayról: Az ilyen vádaskodás, uszítás a szélsőjobboldal stílusa

Ellenzéki előválasztás

Az ellenzék jelentős része a 2022-es parlamenti választáson a saját esélyeit növelő új, demokratikus intézményként tekint az előválasztásra – ugyanezt a kormány és a Fidesz “Gyurcsány-show-nak" és “bohózatnak” tartja. Az előválasztáson dől el a 106 egyéni körzetben legesélyesebbnek tűnő ellenzéki képviselőjelölt személye és így választják ki az Orbán Viktor kihívójaként fellépő közös miniszterelnök-jelöltet is. Az előválasztás fejleményeit cikksorozatunkban követheti.

Jelenleg csak jobboldali kormányfőjelöltek vannak a palettán, a baloldal képviselet nélkül marad, és nem tud szavazni jobboldali jelöltekre – olvasható Tamás Gáspár Miklós írásában, amely a Mércén jelent meg. A publicista szerint néhányuk számára ez a história (mármint a választás) itt és most befejeződött.

Karácsony Gergely szerinte a baloldaliak számára még lehetett volna elfogadható jelölt, szavazhattak volna rá, mint „kedves pasasra és kisebbik rosszra”. A többi lehetséges miniszterelnök-jelöltről írva megállapította, csak jobboldaliak vannak közöttük: szerinte Dobrev Klára az identitáspolitikát tekintve a jobbközéphez tartozik, míg Orbán Viktor szélsőjobboldali, Márki-Zay Péter pedig ultrakonzervatív.

A publicista külön kitért Márki-Zayra. Szerinte „homofóbiájáról, cigányellenes előítéleteiről, Orbán Viktor kormányától átvett, népellenes gazdaságpolitikai elképzeléseiről már tudtunk”.

„Azóta arra ragadtatta magát, hogy kijelentette: a fél kormány homoszexuális, a hódmezővásárhelyi polgármester szerint Dobrev Klárát – vetélytársát a „baráti küzdelemben” – a Fidesz támogatja (!), legutóbb meg azt susogta behízelgően, hogy akik Karácsony Gergely főpolgármester korábbi szavazói közül most nem őrá, hanem a versenytársára szavaznak, hazaárulók.”

Tamás Gáspár Miklós úgy véli, az ilyen vádaskodás, illetve uszítás a szélsőjobboldal stílusa, és nem méltó egy olyan emberhez, aki „a megújult magyarországi demokrácia fáklyavivője vagy mi a csudája óhajt lenni”.