szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A volt miniszterelnököt belekeverte a kormányközeli sajtó a Városháza-eladással kapcsolatos hírekbe, a Facebookon írta le álláspontját.

A kormányközeli sajtónak az elmúlt hetekben kulcstémája lett, hogy "Karácsony Gergely eladná a Városházát", kijelentéseiket az Indexen megjelent dokumentumokkal és a magukra Anonymusként hivatkozó személyek különböző videókban közzétett hangfelvételeivel támasztották alá. Egy ehhez hasonló felvételen hangzik el az is, hogy a főpolgármester-helyettes Kiss Ambrus érintett lehet egy másik budapesti "ingatlanmutyiban", őt pedig Bajnai Gordon ajánlhatta Karácsonynak. A kijelentéseket tételesen cáfolta a Városháza, azt azonban elismerte Karácsony, hogy egy dokumentumban lehetőségként felmerült az eladás, de azt elvetették.

Rogánék kampánygépezete és Karácsonyék ügyetlenkedése miatt fajult el a Városháza-gate

Már látható, hogy a Városháza eladása körüli balhénak melyik része készült Rogán Antal irodájában, és melyik a fővárosnál. Az ügy jól mutatja az ellenzék sebezhető pontjait.

Miután a csütörtöki Kormányinfón kérdéseivel a kormányközeli sajtó is ráerősített a híresztelésekre, Bajnai Gordon volt miniszterelnök Facebook-posztban fejtette ki álláspontját. Azt állítja, a felvételeken hallható Gansperger Gyulával 1998-ban, még vállalati tanácsadóként találkozott, majd 2003 és 2005 között dolgoztak együtt a Wallisnál. A politikus szerint idén nyáron Gansperger azzal kereste meg, hogy egy, a vállalkozásával együttműködő cégcsoport vezetője szeretne bemutatkozni Bajnainak, amelyre a politikus igent mondott. Erről azt írja Bajnai,

A találkozóra a nyár végén került sor, a cégcsoport székhelyén. Vélhetőleg itt készült a Fidesz-médiában ma publikált fotó (amely leginkább a felvétel készítőit leplezi le: nyilvánvalóan egy gondosan előkészített titkosszolgálati jellegű megfigyelési akció, tudatos provokáció zajlott).

Állítja, a találkozón egy szakmai, befektetési kérdés mellett a véleményét kérték ki egy, „a budapesti Városházával kapcsolatos fejlesztési elképzelésük politikai megvalósíthatóságáról, esélyeiről.” Bajnai állítása szerint azt mondta,

nincs az ügyben befolyása, és a helyzetértékelése szerint „egy ilyen szimbolikus jelentőségű épületet érintő beruházás a jelenlegi irracionális politikai környezetben mindenképpen politikai támadások kereszttüzébe kerülne.”

Ezt követően már nem kerültek kapcsolatba – írja. Hozzátette: ismeri, hogyan működnek az ehhez hasonló lejárató kampányok, és attól tart, ez „csak bemelegítés ahhoz, amit a vesztét érző NER bevet majd a választásokhoz vezető hónapokban.”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!