szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára csak a már ismert adatokat sorolta és a baloldalt szapulta.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Elképesztő és cinikus, amit a magyar járványügy az adatokkal művel – írta a múlt héten Ferenci Tamás biostatisztikus, hangsúlyozva, hogy azok visszatartása a legjobb táptalaj a különböző összeesküvés-elméletek terjedéséhez, így igen komoly károkat tud okozni a járványügyi védekezésnek. A kormányt ez nem különösebben érdekli, amit jól mutat az, hogy hónapok óta egyik képviselője sem hajlandó válaszolni például arra a kérdésre, hogy a kórházban ápolt koronavírusos betegek mekkora része van beoltva, és mely vakcinával.

Szakértők, politikusok, újságírók azért újra és újra megpróbálkoznak az adatok kikérésével, nemrég – ahogy a 444.hu kiszúrta – az LMP-s Hohn Krisztina küldött írásbeli kérdéseket Kásler Miklós emberierőforrás-miniszternek, hogy megtudja

  • Tervezi -e a magyar kormány, hogy nyilvánosságra hozza a koronavírus járvánnyal összefüggő összes adatot?
  • Milyen arányú a kórházi ápolásra szoruló koronavírusos betegek között az oltottak és oltatlanok száma?
  • A kórházi kezelésre szorulók közül hányan nem kaptak oltást, hány főnek volt meg a második, külön a harmadik oltása, illetve hányan szakították meg közülük az oltási sort?
  • Az elhunytakra vonatkozóan hányan és milyen arányban voltak oltatlanok, illetve hány fő kapott első, második, illetve harmadik oltást?

Kásler helyett államtitkára, Rétvári Bence reagált, de semmilyen olyan információt sem közölt, ami eddig ne lett volna ismert. Noha szavai szerint „a járvány minden szakaszában a legfontosabb az emberek hiteles tájékoztatása az aktuális adatokról és a meghozott intézkedésekről”,

Hohn egyetlen kérdésére sem adott választ.

Írását Rétvári a baloldalról mondott véleményével zárta, amelyre szerinte „sajnos nem lehetett számítani a vírus elleni védekezés során”. Felrótta nekik többek között, hogy nem szavaztak meg „a védekezést gyorsító, segítő és az emberek életét könnyítő törvényjavaslatot”, „álhíreket, álstatisztikákat gyártott, oltásellenes kampányt folytatott pusztán politikai haszonszerzés céljából”. Állítása szerint a „baloldal politikai stratégiája az volt, hogy a járvány elhúzódjon, több legyen a beteg, és mindent megtettek azért, hogy az eredményes védekezést akadályozzák és az emberek bizalmát aláássák”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!