Karácsonyék kirakták az ukrán zászlót a Városházára

Budapest ezzel fejezi ki szolidaritását.

  • hvg.hu hvg.hu
Karácsonyék kirakták az ukrán zászlót a Városházára

Kitettük az ukrán zászlót a Városházára, az ukrán emberek és Ukrajna melletti kiállásként – írta szerdai délutáni Facebook-bejegyzésében Karácsony Gergely.

A főpolgármester korábban több európai polgármestertársával közösen Kijev polgármesterének, kedden Beregszász, Budapest testvérvárosának polgármesterének fejezte ki szolidaritását.

„Kárpátalján több magyar ajkú honfitársunk is él, köztük fiatalok, akik rettegve várják, besorozzák-e őket. Még mindig felfoghatatlan, hogy nem is olyan távol, itt a szomszédunkban, ilyen barbárság megtörténhet. Az európai közösség részeként ki kell állnunk Ukrajna szuverenitásáért, és a leghatározottabban tiltakozni Putyin akciója ellen” – írta.

Az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter korábban arra szólította fel Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy jobban határolódjon el Vlagyimir Putyin orosz elnöktől és agressziójától.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?