szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Főleg a katonaköteles fiatal férfiak szeretnének kijutni az országból.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Sokan indultak meg Ukrajnából Magyarország felé – jelentette a közmédia helyszíni tudósítója a csapi vasútállomásról.

A nagy forgalom nemcsak a vasútállomásokra, hanem az autós határforgalomra is jellemző, főleg azok a fiatal fiúk szeretnének kijutni az országból, akik katonakötelesek, mert félnek a mozgósítástól – mondta. A benzinkutakat is ellepték az autósok, mert félnek attól, hogy nem lesz benzin, a nyitva tartó bankoknál is sorban álltak az emberek, hogy pénzt vegyenek fel.

A rendőrség tájékoztatása szerint torlódás alakult ki a magyar–ukrán határállomásokon, az öt határátkelőhelyen kisebb-nagyobb várakozásra kell számítani.

A két legnagyobb határállomáson, Záhony-Csapnál és Beregsurány-Asztélynál a személyforgalomban egyaránt 1-1 órás torlódás alakult ki Magyarország irányába. A tiszabecs-tiszaújlaki átkelőhelyen két, míg a lónya-haranglábin egy órát kell várakozniuk a személyautóknak a belépésre, a barabás-mezőkaszonyi határállomáson a csütörtök délelőtti órákban félórás volt a torlódás a belépő személyforgalmi sávokon

A magyar–ukrán határról hamarosan a hvg.hu tudósítói is jelentkeznek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!