szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Több mint egy hónapig vizsgálták, hogy a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke varázsolt-e vizsgákat többek közt Völner Pál lemondott államtitkár rokonának és Nagy Ádámnak, Rogán Antal miniszter kabinetfőnökének. A PTE szerint nem történt semmi.

Schadl-Völner-ügy
Máig nem tudjuk pontosan, ki lehet "Tóni, Barbara és Ádám", de legalább azt már sejtjük, hova tűnt Schadl György kisrepülője és luxusautói. Számos kérdőjel maradt még az elmúlt évek legsúlyosabb korrupciós ügyében (amibe a végrehajtói kamara elnöke mellett Völner Pál igazságügyi államtitkár is belebukott), ezeket igyekszünk tisztázni, tartsanak velük!
Friss cikkek a témában

„A Pécsi Tudományegyetem (PTE) január 19-én vizsgálatot indított, miután a sajtóban megjelent cikkek szerint hivatásetikai etikai szabályok és a vizsgaszabályzat megsértésének gyanúja merült fel. A vizsgálat lezárult. A belső vizsgálat által feltárt adatok alapján nem volt megállapítható egyetemi vizsgákkal kapcsolatos visszaélés, vagy egyéb szabálytalanság”  – írja a PTE a pénteki közleményében.

A Völner–Schadl-ügy mellékszálaként derült ki a telefonlehallgatási jegyzőkönyvekből – amit a 444.hu dolgozott fel –, hogy a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke, Schadl György vizsgákat „varázsolhatott” többeknek – köztük Völner Pál lemondott államtitkár rokonának és Nagy Ádámnak, Rogán Antal miniszter kabinetfőnökének – a Szegedi Tudományegyetemen, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen és a PTE-n. Az előbbi két intézményben villámgyorsan lezavarták a vizsgálatokat és nem találtak semmit.

A PTE-n több mint egy hónapig tartott a vizsgálat és ugyanúgy nem találtak szabálytalanságokat. A most kiadott közleményben ráadásul egy szó sem szerepel arról, hogy mi történt azzal a tanársegéddel, akinek felfüggesztették a vizsgáztatási jogát az ügy miatt. A botrány kirobbanásakor azt mondta a jogi kar munkatársa, – miután szembesítették a jegyzőkönyvben írtakkal – hogy Schadl Györggyel baráti viszonyban vannak, de a leiratok tartalmára csak később fog tudni reagálni.

Az egyetem azt írta a pénteki közleményében, hogy a (vizsgáló) bizottság ajánlásokat fogalmazott meg a vizsgák lebonyolításának rendjére vonatkozó szabályok és hivatásetikai normák szigorú betartására, valamint szükség szerinti felülvizsgálatára.

Azzal zárták a közleményt, hogy a Pécsi Tudományegyetem az ügyet lezártnak tekinti.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!