Nem jöhetnek az orosz úszók a budapesti világbajnokságra

Az orosz sportolók kizárásával egyértelművé vált, hogy nem vehetnek részt a FINA 19. úszó-világbajnokságán.

  • hvg.hu hvg.hu
Nem jöhetnek az orosz úszók a budapesti világbajnokságra

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

A Nemzetközi Úszó-szövetség szerdán életbe léptette az orosz és fehérorosz sportolók kitiltását a budapesti világbajnokságról, az orosz szövetség pedig ezt követően azt is jelezte, hogy az idén egyetlen FINA-eseményen sem vesznek részt a sportolói. Ennek nyomán – Csurka Gergely, a Magyar Úszó Szövetség sajtófőnökének levele szerint – minden bizonnyal az eddig bojkottal fenyegető nemzeti szövetségek teljes csapatot küldenek júniusban Budapestre.

A FINA arról is döntött, hogy – miután több Oroszországba tervezett vizes esemény rendezési jogát visszavonta – az eredetileg Kazanyba tervezett decemberi rövidpályás vb-nek is új házigazdát keres.

A FINA fegyelmi bizottsága emellett eljárást indított Jevgenyij Rilov orosz úszó ellen, mivel állítólag részt vett a moszkvai Luzsnyiki Stadionban tartott háborúpárti tüntetésen.

Közleménye szerint a szövetség továbbra is a leghatározottabban elítéli az ukrajnai orosz inváziót, és ismét hangsúlyozta elkötelezettségüket az Ukrán Úszó-, Búvár- és Művészi Úszószövetség támogatása mellett a közelgő versenyekre való felkészülés során.

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.