Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Rogán Antal megerősödését hozhatja az ötödik Orbán-kormány megalakítása, ez pedig nem éppen a konszolidációt vetíti előre. Formálódó jogkörei veszélyesen koncentrálják az eszközöket, hogy az állam nyakló nélkül alkalmazhassa a gazdasági és ideológiai kontrollt, akár orosz érdekeket is követve.
Kissé zavartan mosolygott április harmadikán este Orbán Viktor háza mögött Rogán Antal, amikor a negyedik kétharmados győzelmét ünneplő Fidesz főembere a győzelmi beszédét tartotta. Pedig, ha hinni lehet a kormányzati körökben terjedő bennfentes pletykáknak, Rogán, aki a fideszes propagandagépezet olajozott működéséért és az állami koncessziókért is felelős, az egyik legbefolyásosabb taggá válhat a most formálódó újabb Orbán-kabinetben. Noha még nem ismertették az új kormány tagjainak névsorát, több, egymástól független forrás is azt állítja, hogy értékes államigazgatási területek kerülhetnek Rogán fennhatósága alá – írja az e heti HVG.
A legtöbben a polgári titkosszolgálatokat említik, amelyeket most Pintér Sándor belügyminiszter felügyel, de nem kizárt, hogy a polgári hírszerzést is maga alá gyűri, amely ma Szijjártó Péter külügyminiszter irányítása alatt áll. Az, hogy a jövőben Rogán kaphatja meg ezeknek a szerveknek az irányítását, két dolgot jelenthet. Az egyik verzió, hogy formálisan is ő lesz ezeknek az irányítója. A másik lehetőség, hogy ha formálisan nem is, informálisan befolyása lehet ezekre a szervezetekre, merthogy az ő valamelyik emberét ültetik majd a megfelelő székbe.
Pintér a jogkörveszteség ellenére sem marad gigászi feladatok nélkül. A pletykák szerint az egészségügyet, a gyógyszerkasszát és a közoktatást is neki adhatják. Más kérdés, hogy ez csupa olyan terület, ahol az elmúlt bő évtizedben a kormány egyáltalán nem volt sikeres.
Pintér Sándor és Rogán Antal között már hosszú ideje békétlen a viszony – ezt nemcsak kormányzati körökben beszélik, de azon a biztonsági piacon is, amely hagyományosan a belügyminiszter vadászterületének számít. Itt, ha suttogva is, de már tavaly nyáron pletykáltak a belügy- és a propagandaminiszter közötti konfliktusokról. Nem csoda, ha sokan részben ennek a konfliktusnak tudják be a Schadl-botrányt is. Pontosabban azt, hogy a Pintér irányítása alatt álló Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) nem csupán a Bírósági Végrehajtói Kar első emberére, Schadl Györgyre „dolgozott rá”, de a belső elhárítás nyomozóinak hálójába került Völner Pál igazságügyi államtitkár is.
Elemzésünket az ötödik Orbán-kormányról elolvashatja a csütörtökön megjelenő HVG-ben, illetve a hvg360-on.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.