szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A kormánypárt szerint a Demokratikus Koalíció arra akarja rávenni az orvosokat, hogy ne gyógyítsák a betegeket.

Gyurcsány Ferenc a hatalomért egyre gátlástalanabb szinteket lép. Gyurcsány pártja áll a Magyar Orvosi Kamara döntése mögött”

– írta vasárnap délután kiadott közleményében a Fidesz.

A kormánypárt szerint a volt miniszterelnök vezette Demokratikus Koalíció – amellett, hogy Brüsszelben a Magyarországnak járó uniós források kifizetését akarja megakadályozni és kihasználja a pedagógusokat – most már a betegek orvosi ellátását is meg akarja akadályozni. Ezt a következtetést abból vonták le, hogy Gyurcsány korábban úgy fogalmazott: „Ha egyszer az összes tanár azt mondaná, hogy sztrájkolunk és nem megyünk be, akkor Orbán Viktort térdre lehetne kényszeríteni, ha az orvosok mondanák ugyanezt, megszűnik az egészségügy”.

A közlemény illeszkedik azoknak a sorába, amelyekben a Fidesz a kormány számára kellemetlen a kormány számára kellemetlen ügyekért az ellenzéket tette felelőssé.

A Fidesz arra reagálva adott ki közleményt, hogy az orvosi kamara (MOK) szombaton rendkívüli országos küldöttközgyűlést tartott, amelyen úgy döntöttek, hogy – amint fogalmaztak – nyomásgyakorlásba kezdenek az egészségügy jobbításáért. Az egészségügyről azt írták, hogy nem szabad próba-szerencse alapon átszervezni és megszavazták, hogy a háziorvosok ne írják alá az új ügyeleti szerződéseket, helyezzék letétbe feladatellátási szerződéseik felmondását, a kórházi orvosok pedig az önkéntes többletmunkájuk felmondásával tegyenek így.

A Belügyminisztérium a témában Méltatlan támadás a kormány és a betegek ellen címmel hirdetett meg sajtótájékoztatót vasárnap délutánra, amelyen Takács Péter egészségügyi államtitkár többek között szintén arról beszélt, hogy a MOK tevékenysége fenyegeti a betegbiztonságot, hogy az egészségügy átalakításának fő irányai már nem megváltoztathatók, és hogy vannak orvosok, akik többet keresnek, mint az államtitkárok.

Vakrepülésben rajtol az ügyeleti rendszer, az egészségügyi átalakítás első fontos lépése

Nem indul tökéletesen az új ügyeleti rendszer, amelyet az országban elsőként Hajdú-Bihar megyében vezetnek be február elsejétől. Miután ezt ebben a formában nem tesztelték, van olyan orvos, aki szerint vakrepülés az egész. A cél, hogy a betegek egységesebb, jobb ellátást kapjanak, de kérdés, ez megvalósul-e.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!