Az online pénztárgépek bevezetését a kormány egyik legsikeresebb intézkedésének nevezte Varga Mihály a héten a kereskedelmi kamara gazdasági évadnyitóján.
A pénzügyminiszter ehhez azt is hozzátette: „szerencsére egyre több helyen használják” a forgalmi adatokat félóránként a NAV-központjába küldő, szinte kijátszhatatlan pénztárgépeket. Sőt, „már elenyésző azok száma, akik nem használják”.
Az RTL Híradója ugyanakkor emlékeztet, hogy a sokmilliárdos forgalmat bonyolító kaszinók azon kevesek közé tartoznak, ahol nincs online pénztárgép, mivel ezeket a helyeket nem kötelezték az eszköz alkalmazására.
Pedig csak az öt budapesti kaszinó 30 milliárd forintos forgalmat, és több mint 10 milliárd forintos nyereséget termelt 2021-ben.
A Jobbik két éve nyújtott javaslatot arról, hogy a kaszinókat is kössék be az online pénztárgépek rendszerébe. A parlament gazdasági bizottságának fideszes többsége azonban ezt leszavazta, arra hivatkozva, hogy technikailag nem megvalósítható.
A Jobbik ezért újra ezt kezdeményezi, Brenner Koloman, a párt szóvivője pedig arról beszélt az RTL-nek, hogy a kaszinók a fideszes egypárti túlhatalomhoz köthető személyek üzemeltetésében működnek, szerint ezért nem sietős a kormány számára az, hogy az online pénztárgépek a kaszinókban is megkerülhetetlenek legyenek.
A kormány pénteken nem válaszolt az RTL-nek arra a kérdésre, hogy mikor vezetik be az online pénztárgépes rendszert a kaszinókban is.
Ahogy arról korábban megírtuk, Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter tavaly 1,6 milliárd forint osztalékot vett ki a kaszinókoncesszióban részt vevő cégéből:
Ha léteznek dolgok, amiben Magyarországon mindenki kételkedik, akkor az éves politikusi vagyonnyilatkozatok biztos ezek közé tartoznak. Szeretnénk persze hinni, hogy mindaz, amit az általunk megválasztottak leírnak, fedi a valóságot, ám valahogy mindig az derül ki, hogy itt-ott lemarad némi pénz, föld, óra stb.