Egyre többen mennek orvoshoz influenzaszerű tünetekkel és légúti fertőzéssel, 43 százalékuk koronavírusos

Csak a múlt héten több mint 40 ezren fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel.

  • MTI MTI
Egyre többen mennek orvoshoz influenzaszerű tünetekkel és légúti fertőzéssel, 43 százalékuk koronavírusos

Nőtt a influenzaszerű és az akut légúti fertőzés tünetekkel orvoshoz fordulók száma - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) osztályvezető főorvosa péntek délelőtt. Az országban figyelőszolgálati jelentések alapján mintegy 40 200-an influenzaszerű tünetekkel, 295 600-an akut légúti fertőzés tüneteivel fordultak orvoshoz a múlt héten.

Ezeknek 43 százaléka volt koronavírusra, 5,5 százaléka influenzára pozitív, emellett egyéb kórokozókat, légúti óriássejtes vírust (RSV-t) és úgynevezett humán metapneumovírust is kimutattak a mintákban. A súlyos akut légúti fertőzéssel felvett betegek száma is nőtt az elmúlt héten, a 339 felvett betegből 247 koronavírus miatt, 7 RSV-vírus miatt, ketten influenzavírus miatt kerültek kórházba.

A koronavírussal kórházba kerültek több mint 70 százaléka a 60 év feletti korosztályból került ki. Ezekből az adatokból jól látható, hogy légúti fertőzések mögött több korokozó is áll egyszerre, de a legtöbb megbetegedést a koronavírus okozza. Az európia országokban is hasonló a helyzet, a koronavírus körforgása mindenhol magasabb, mint a szezonális influenzáé és az RSV-vírusé.

Kiemelték, az oltópontokon elérhető a Moderna legújabb Covid-19 elleni vakcinája és a háziorvosoknál az influenza elleni védőoltás. Az NNGYK közlése szerint a koronavírus elleni védőoltás javaslata megváltozott, hiszen már sok ember rendelkezik oltásos immunitással. Elsősorban az idős, krónikus betegséggel szenvedők számára javallott a védőoltás.

 

Már kérhető a Moderna új Covid-vakcinája a Semmelweis Egyetem oltópontjain

Az oltás felvétele előzetes regisztrációhoz kötött.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?