A Dunaferr- és a Borkai-ügyben is felbukkant az a kamu fedett nyomozó, dr. Mikó István, aki miatt fény derült az óbudai korrupciós ügyekre – írja nyomozati iratokra hivatkozva a Telex. Vadai Ágnes DK-s politikus szerdán állt a sajtó elé azokkal a dokumentumokkal, amelyek szerinte bizonyítják, hogy koncepciós eljárás zajlik Kiss László, Óbuda DK-s polgármestere ellen. Vadai azt állította, hogy egy magas rangú állami vezető rendelte meg az óbudai polgármester megbuktatását.
Az ügyészség erre úgy reagált, nincs szó politikai megrendelésről, egy büntetett előéletű személy tett ajánlatot egy költségvetési csalás miatt eljárás alá vont vállalkozónak, magát fedett nyomozónak kiadva. Vadai erre úgy reagált, hogy az álnyomozó igazából egy fedett nyomozó lehetett, aki a hatóságoknak dolgozott.
A DK alelnöke, Vadai Ágnes szerint az óbudai korrupciós bűncselekmények miatti nyomozásban meggyanúsított és letartóztatott polgármesterük, Kiss László ellen koncepciós eljárás folyik, és ezt egy vallomásrészlet és a vádlottként bíróság előtt álló fideszes Simonka György állítása támasztja alá.
A Telex által megszerzett nyomozati iratok szerint valóban egy álnyomozóról, dr. Mikó Istvánról van szó, aki más országos hírű ügyekben is felbukkant már. A lap forrásai szerint K. János, az a vállalkozó, aki a nyomozóknak elismerte, hogy részese volt a korrupciónak, szintén kapcsolatban volt Mikóval. Vallomása szerint azért vett részt a bűncselekményben, mert elhitte, hogy Mikó egy fedett nyomozó, és úgy gondolta, vele együttműködve „megteheti azt, ami amúgy bűncselekmény lenne”.
K. János ellen már akkor büntetőeljárást folytattak költségvetési csalás miatt, mikor Mikóval kapcsolatba került, sőt eleve azért kereste fel Mikót, mert úgy tudta, segíteni tud a költségvetési ügy elsikálásában. K. János vallomása szerint Mikó azt állította, ha bizonyítékokat tud neki szerezni elsősorban a fővárosi Városháza eladásával kapcsolatos bűncselekményről, akkor az ellene folyó büntetőeljárásból K. Jánost „kikapja” az ügyész.
Miután K. János 2021 végén elmondta a történetét a nyomozóknak, nemcsak az óbudai ügyben indult nyomozás, hanem Mikó ellen is, aki semmilyen rendvédelmi vagy más állami szervnek nem dolgozott. Mikót ezek után 2021 végén letartóztatták. Mikó letartóztatásáról 2022-ben a 24.hu értesült, de nem lehetett tudni, mi áll az ügye hátterében. Később házi őrizetbe került, azóta pedig vádat emeltek az ügyében.
A Központi Nyomozó Főügyészség Mikót befolyással való üzérkedés és más bűncselekmények elkövetésével is gyanúsítja.
A Telex állítása szerint az általuk megszerzett iratokból kiderül, hogy ha K. János nem beszél, és nem adja át a hangfelvételeket az ügyészségnek, semmilyen bizonyítékuk nem lett volna Kissék ellen, és Mikó ellen sem indult volna büntetőeljárás.
Mintha csak a megfélemlítés lenne a cél – ez a benyomás támadhat az ellenzéki polgármesterekkel kapcsolatos korrupciógyanús esetek kapcsán. Az ügyészségi intézkedések rendre őket érik el, holott olyan nevek is feltűnnek az ügyekben, mint Mészáros Lőrinc vagy Kocsis Máté.
A törvény szerint az nem választható, akit jogerősen ítéltek szabadságvesztésre és éppen azt tölti. Kiss László ellen viszont még nincs jogerős ítélet, le pedig nem mondott, vagyis minden jel szerint októbertől ő marad Óbuda-Békásmegyer polgármestere, akár börtönből is.
A kollagénpótlás óriási divat lett a fiatalságkultusz korszakában. Személyenként változhat, hogy ki mit vár e fehérjétől: valaki feszes bőrt és örök fiatalságot, más hajerősítő hatást vagy nyugalmat remél, de a legtöbben csak fájdalommentes mozgásra vágynak. Gyógyszerészt és ortopéd szakorvost kérdeztünk.
Fia közéleti szerepvállalásának egyengetése helyett inkább saját imázsa építésére használja Lázár János a közösségi oldalán megosztott, politikai tartalmú „családi” videókat.