szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A KDNP-s politikus államtitkára korábban többször is személyesen egyeztetett a felfüggesztett plébánossal.

Két pap is fennakadt az egyház jelzőrendszerén a Kalocsa–kecskeméti Főegyházmegyében – írta meg két hete a Pesti Srácok, aminek nyomán a Népszava meg is nevezte egyiküket, Hatházi Róbertet. A plébánost néhány héttel korábban azért függesztették fel, mert kiskorúak ellen elkövetett szexuális visszaélések gyanúja vetődött fel vele szemben, az ügyében átfogó vizsgálatot is elrendelt az egyház. Úgy jellemezték a papot, mint aki elkötelezett támogatója a kormánypártoknak, szívélyes viszonyt ápolt a politikusaikkal, 2017-ben pedig a Fidesz vezette kecskeméti önkormányzat Ifjúság a Közösségért Díjjal jutalmazta.

A plébánosról olyan fotók is megjelentek, amelyeken többek között Font Sándor Fidesz–KDNP-s országgyűlési képviselővel és Soltész Miklóssal, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi
kapcsolatokért felelős államtitkárával közösen szerepelt. (A másik pap ügyében a jövő héten már bírósági tárgyalást tartanak majd.)

Mindezek nyomán Vadai Ágnes, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője írásbeli kérdést tett fel Semjén Zsoltnak:

„Milyen szakmai, politikai és személyes kapcsolatot ápolt a pedofíliával meggyanúsított és felfüggesztett kecskeméti plébánossal, akivel Soltész Miklós, az ön államtitkára is személyesen egyeztetett korábban?”

A nemzetpolitikáért, nemzetiségpolitikáért, egyházpolitikáért és egyház-diplomáciáért felelős miniszter egyetlen szóval válaszolt, ezzel:

„Semmilyent.”

Vadai korábban a Bese Gergőhöz fűződő kapcsolatáról is kérdezte Semjént, ugyancsak egy közös fotó nyomán. A miniszterelnök-helyettes akkor azt írta: „Az említett személlyel a Karmelitában – a munkahelyemen – szokásos épületmegáldáson találkoztam”.

A kérdéseket és válaszokat kiszúró 24.hu emlékeztetett, Semjén a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége budapesti konferenciáján úgy fogalmazott: ami visszataszító, az visszataszító, ami védhetetlen az védhetetlen, a súlyos bűn, az súlyos bűn, és ezt nem kell azzal relativizálni, hogy az egyházban az ilyen események töredékei a világban hasonló intézményekben előforduló bűnöknek.

Egyik bűn sem elfogadható, botrányos, és súlyosan árt az egyháznak – mondta. Felvetette ugyanakkor, hogy az egyház ellenségeinek és kritikusainak, akik a genderideológiát propagálják, nem azt kellene mondani, hogy „Welcome to the club”? (Üdv a klubban – a szerk.)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!