Nem enged a belügy, a bombariadók után is le kell adniuk a mobiljukat a diákoknak
A múlt heti, több száz iskolát érintő bombafenyegetés után a két legnagyobb pedagógus-szakszervezet is kérte a kormányt, vizsgálja felül a telefonok elzárásának gyakorlatát.
hvg.hu
Nincs napirenden az iskolai mobiltelefon-használat korlátozásáról szóló szabályozás felülvizsgálata – közölte a Népszavával a Belügyminisztérium. A lap azután kereste meg a tárcát, hogy a múlt csütörtökön több mint 300 oktatási intézményben rendeltek el bombariadót, miután robbantással fenyegető névtelen üzenetet kaptak.
A diákok ebben a tanévben már nem tarthatnak maguknál elektronikus eszközöket, így mobiltelefont sem tanítási időben, azokat a tanítás kezdete előtt le kell adni és el kell zárni. Ahogy a bombariadó idején a HVG is beszámolt róla, sok szülő panaszkodott, hogy emiatt nem tudta elérni a gyerekét, az iskoláktól pedig csak később érkezett tájékoztatás a történtekről.
A csütörtöki bombariadó során sehol nem találtak bombát és a rendőrség szerint senkinek az élete nem forgott veszélyben, voltak, akik értetlenkedtek is, hogy mi ez a nagy felhajtás. Csakhogy sok diákkal egyáltalán nem közölték a tanárok, hogy a fenyegetés komolytalan, emiatt sokan kifejezetten aggódtak, és sok diák sírva reagálta le az első sokkot.
Ennek nyomán a Pedagógusok Szakszervezete azt kérte a kormánytól, hogy vizsgálják felül a telefonok elzárásának gyakorlatát. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete ennél továbbment: ők a korlátozó rendelkezések visszavonását követelik annak érdekében, hogy fenyegetettségi helyzetben a szülők fel tudják venni a kapcsolatot a gyerekükkel.
Erről a Belügyminisztérium azt írta a lapnak, hogy ilyen esetekben a gyerekek felügyeletéről és a szülők értesítéséről az iskolának kell gondoskodnia. „Ez nem a gyermek feladata, tehát a mobiltelefonok gyermekeknek való visszaosztása egy ilyen veszélyhelyzetben indokolatlanul lassítaná az iskolák kiürítését.” Hozzátették, hogy a pedagógusok oktatási célra és ilyen helyzetekben is használhatják telefonjaikat, esetükben a jogszabály „csak a magáncélú használatot korlátozza”.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.