Jogszabály-szigorítással menne neki a civil szervezeteknek a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A hivatal szerint szét kell választani a valódi civil szerveződéseket és azokat a közéleti szervezeteket, amelyek politikai tevékenységet folytatnak.
HVG
A szuverenitásvédelmi jogszabályok megerősítését szorgalmazza a Szuverenitásvédelmi Hivatal (SZH) – derült ki a csütörtökön kiadott közleményükből.
A Lánczi Tamás vezette hivatal szerint a 2022-es választási visszaélés, a USAID körüli botrányok és az Európai Unió intézményeinek nemzeti szuverenitást sértő lépései indokolttá teszik.
Több pontban látnak szükségesnek módosításokat. Azt írják, hogy szét kell választani a valódi civil szerveződéseket és azokat a közéleti szervezeteket, amelyek politikai tevékenységet folytatnak. Emellett azt szorgalmazzák, hogy közéleti szervezetek esetében a pártokra vonatkozó szigorú szabályozást kell alapul venni, és meg kell tiltani a külföldi finanszírozást.
Az SZH szerint „be kell zárni azokat a kiskapukat, amelyeket kihasználva külföldi érdekcsoportok a magyar közéletet befolyásoló tevékenységeket tudnak finanszírozni. Közéleti szervezetek esetében ki kell zárni minden olyan finanszírozási módot, amely alkalmas arra, hogy külföldi szereplők elrejtsék valódi identitásukat.”
Azzal zárták a közleményüket, hogy már dolgoznak a javaslatokon, „amelyek a mainál hatékonyabb fellépést tesznek lehetővé a külföldről finanszírozott közéleti szervezetekkel szemben”.
A hivatal nemrég a sajtónak is nekiment, többek között a444.hu és az Átlátszómunkáját kifogásolják.
Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.