Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Sem ő, sem a cégek nem árulták el, hogy mi volt Lánczi Tamás dolga a lobbiszervezetben.
Lánczi Tamás, a Magyar Sörgyártók Szövetsége és a szervezetet alkotó négy nagy sörgyár is hallgat arról, hogy milyen jogcímen és mennyi ideig kapott a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője havi 500 ezer és 1 millió forint közötti fizetést a lobbiszervezettől – írja a 24.hu.
A portál szerint a kérdés azért izgalmas, mert míg Lánczit egy éve a „külföldi befolyásszerzési kísérletek” megakadályozására létrehozott hivatal élére nevezték ki, a sörszövetséget külföldi tulajdonban lévő cégek, a Dreher Sörgyárak Zrt., a Heineken Hungária Sörgyárak Zrt., a Borsodi Sörgyár Kft. és a Carlsberg Hungary Kft. alkotják. Az általuk befizetett tagdíjakból működik a szervezet, amelynek céljai közt szerepel, hogy képviselje az ágazatot a kormányzati szervek előtt.
A sörszövetségtől kapott juttatás Lánczi vagyonnyilatkozatából derült ki, korábban semmilyen információ nem jelent meg a nyilvánosságban arról, hogy a politológus a söripar érdekvédelmi szervezetének dolgozott.
Lánczi vagyonnyilatkozatából az is kiderül, hogy kinevezése óta 65 millió forinttal növelte a vagyonát.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?