Most a 444-et pécézte ki magának a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A hivatal szerint a Soros-hálózat része a lap vezette médiaprojekt.
HVG
Az Átlátszó után a 444-et is kipécézte magának a Szuverenitásvédelmi Hivatal, amely az alábbi címmel tette közzé egyik csütörtöki közleményét: „Brüsszeli pénzekből végez politikai nyomásgyakorlást a 444 által vezetett nemzetközi médiaprojekt”.
A közleményben egy vizsgálat eredményét ismertetik, amely egészen pontosan azt állapította meg, hogy a The Eastern Frontier Initiative (TEFI) névre hallgató médiaprojekt „a Soros-hálózat szerves részét képezi, és az Európai Bizottság finanszírozza”.
Hogy pontosan mi az a TEFI, a 444-en fellelhető a válasz, ugyanis a lap egyes cikkei az Európai Unió társfinanszírozásával megvalósuló TEFI projekt keretében készülnek. A vonatkozó oldalon szereplő leírás szerint a TEFI közép- és kelet-európai független kiadók együttműködéséből jött létre, azzal a céllal, hogy erősítse a régióban a közös gondolkodást és együttműködést az európai biztonságot érintő kérdésekben. A projekt további célja, hogy elősegítse a tudásmegosztást az európai sajtóban és hozzájáruljon egy ellenállóbb európai demokráciához.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal ezzel szemben azt állapította meg, hogy a program valódi célja „az, hogy monitorozza a régió országainak olyan kiemelt stratégiai területeit, mint a nemzetbiztonság, a hadiipari beszerzések, az energiabiztonság, a kibervédelem és az orosz-ukrán háborúhoz való viszony”.
A hivatal közleményére a 444 egyelőre nem reagált.
A 2024 óta működő Szuverenitásvédelmi Hivatal novemberben az Átlátszóról tett közzé egy 28 oldalas jelentést, amely homályos összeesküvés-elméletekből von le sajátos következtetéseket, jobbára a tények mellőzésével. A lap a jelentés közzététele után beperelte a hivatalt.
Az Átlátszóval foglalkozó jelentésről alábbi cikkünkben írtunk részletesen:
Az Átlátszó fedett hírszerzést folytat, “fejtette meg” a Szuverenitásvédelmi Hivatal az újságírást, jelentésében azzal vádolva az oknyomozó portált, hogy amerikai gazdasági-politikai érdekeket szolgálva kárt okoz Magyarországnak. Bodoky Tamás főszerkesztő visszautasította a vádakat, és azt mondta, “ha a tevékenységünkkel például a korrupt politikusoknak okozunk kárt, azt büszkén vállaljuk”.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.