Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Arról mintha elfeledkeztek volna, hogy az izraeli miniszterelnök mellett a terrorszervezet vezetőjére is elfogatóparancsot adott ki a testület.
„Magyarország döntése a nemzetközi jog arculcsapása, és jól mutatja néhány nyugati kormány, elsősorban Magyarország és az Egyesült Államok által alkalmazott kettős mércét, ami aláássa a nemzetközi jogrendet, mentességet ad a bűnözőknek és a globális béke, illetve stabilitás számára fenyegetést jelent” – írta a Hamász terrorszervezet közleményében, amit a török Anadolu hírügynökség tett közzé.
A terrorszervezet szerint a magyar kormány felvállalta a cinkosságot egy háborús bűnössel, aki menekül a nemzetközi igazságszolgáltatás elől, és ez a nemzetközi jog és az emberi igazságosság elveinek megsértése.
Arra reagáltak, hogy a magyar kormány úgy döntött, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból. Ezt ráadásul pont akkor jelentették be, amikor Benjamin Netanjahu Budapestre látogatott. Az izraeli miniszterelnök ellen háborús bűnök vádjával korábban elfogatóparancsot adott ki a testület.
A Hamász felszólította a magyar kormányt, hogy „azonnal vonja vissza a szégyenteljes döntését, tegyen eleget jogi kötelezettségeinek, és adja át Netanjahut az ICC-nek. A terrorszervezet arra nem tért ki, hogy amikor a bíróság az izraeli kormányfő ellen kiadta az elfogatóparancsot, a Hamász vezetője ellen is kiadott egyet, többek közt háborús bűncselekmények miatt.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.