A képviselőknél tiltakoznak a 24 hónapos munkaidőkeret bevezetése ellen
A szakszervezetek szerint a köznyelvben "Rabszolgatörvény 2.0"-nak nevezett tervezett kizárólag a munkáltatóknak kedvez.
A szakszervezetek szerint a köznyelvben "Rabszolgatörvény 2.0"-nak nevezett tervezett kizárólag a munkáltatóknak kedvez.
Orbán Balázs államtitkár szerint az elmúlt két hónapban meghozott rendeletek háromnegyedét nem lehetett volna meghozni a veszélyhelyzetről szóló törvény nélkül. A Fidesz vezérszónoka a baloldalt hibáztatta, akik szerint hátráltatták a védekezést. Az ellenzéki pártok a kormányt bírálták, amiért olyan rendeletekre használta a koronavírus-törvényt, aminek nem volt köze a védekezéshez.
Összesen 13 kérdésre kell majd választ adni.
Az életveszélyes sérülthöz mentőhelikoptert küldtek.
A CÖF után újabb szervezetek szorgalmazzák a projekt befejezését.
A DK szerint a parlamenti ünnepségen nem egyesíteni, hanem megosztani akarják a nemzetet.
Terézváros és Pestszentlőrinc-Pestszentimre polgármestere is felhívást intézett a lakossághoz.
Két ország van csak, ahol még annál is kevésbé foglalkoznak a korrupcióellenes javaslatokkal, mint nálunk.
A nemrég megjelent, új nemzeti biztonsági stratégiáról ír e heti számában a HVG.
Közleményt adott ki a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia.
Hazug a kormány központilag vezényelt gyásza Trianonról – mondta a csütörtökön megjelenő HVG hetilapnak a karmester.
A kormánypárti politikusokon kívül csak a Jobbikból kilépett függetlenek szavazták meg azt, ami a fideszes átírás után maradt a klímavészhelyzetről beadott ellenzéki javaslatból.
Tíz magyarnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést az elmúlt 24 órában, két idős beteg pedig elhunyt. Az operatív törzs napi sajtótájékoztatóján ismereti a járvány legújabb fejleményeit.
Inflációt követően nő majd az egészségügyi szolgáltatási járuléka annak, akinek nincs munkahelye, és háromról hat hónapra növelik azt az időszakot, amennyi nemfizetés után kiszámlázzák az ellátást.
A rendőrség mellett a szövetség is vizsgálódik. Az UTE áll elébe.
A nemi alapú hátrányos megkülönböztetés korábban is komoly problémát jelentett a munkahelyeken, ami a koronavírus-járvány alatt bevezetett intézkedések miatt fokozódott – derült ki az Amnesty International kutatásából.