Az orbáni illiberalizmus terjedésétől tartanak Európában
 

Az orbáni illiberalizmus terjedésétől tartanak Európában

A nyugat-balkáni országokban érdeklődéssel figyelik, ahogy Orbán Viktor pártállamot hoz létre az Európai Unión belül, a térség "erős emberei" kezdik azt hinni, hogy importálhatják a "hamis demokrácia" modelljét, illetve a kormányfő retorikáját és taktikáját – írta szerdán a Politico.

hvg.hu hvg.hu









Kocsis Máté helyére pályázik, de országos üzenetet küldene a
 

Kocsis Máté helyére pályázik, de országos üzenetet küldene a "józsefvárosi Márki-Zay"

Kocsis Mátét elszólította az országos politika, így a Fidesz frakcióvezetőjévé előlépett politikus kénytelen megválni a VIII. kerület polgármesteri posztjától. Az ellenzék baloldali pártjai az áprilisi pofonból tanulva összefogtak, és beálltak egy civil jelölt mögé. Választottjuknak, Győri Péternek nehéz dolga lesz, de ő optimista. Az neki már bőven elég, ha jelöltségével megtanulják azt a pártok, hogy együtt kell dolgozniuk.

Tóth Richárd Tóth Richárd


Ilyen felszabadultan nyilatkozik Lázár János, amióta nem tagja a kormánynak
 

Ilyen felszabadultan nyilatkozik Lázár János, amióta nem tagja a kormánynak

Mártélyon kapta el a 444.hu videós stábja Lázár János leköszönő kancelláriaminisztert, aki a Fidesztől szokatlan jókedéllyel és hosszan nyilatkozott őt kérdező ellenzéki médiumnak. Azt is elmondta, miért nincs rajta a fideszes csoportképen, ahogy azt is, hogy ez az utolsó nyilatkozata a kormány ügyeiről.

hvg.hu hvg.hu