Szijjártó Péter szerint az ő személye a garancia
 

Szijjártó Péter szerint az ő személye a garancia

A magyar érdekek képviseletében a legkeményebb diplomáciai eszközök használatától sem szabad visszariadni – vélekedett a Krónika című erdélyi magyar napilapban szerdán közölt interjúban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

MTI MTI


Börtönbe mehet a közmunkásoktól fejpénzt követelő civil
 

Börtönbe mehet a közmunkásoktól fejpénzt követelő civil

Tízezer forintot kért a közmunkásoktól egy orosházi civil szervezet vezetője az állásért cserébe. A kiszolgáltatott emberek fizettek, de akadt, aki nem volt hajlandó, így bukott ki az ügy. Végül feljelentették a karitatív elnököt, első fokon börtönre ítélték a zsarolót.

Szlavkovits Rita Szlavkovits Rita


Áfacsalás Magyarországon: Mintha a vádhatóság vesztésre játszana
 

Áfacsalás Magyarországon: Mintha a vádhatóság vesztésre játszana

Különösen nagy értékű költségvetési csalás miatt emeltek vádat 29 személy ellen, akik elektronikai és háztartási gépek kis-, illetve nagykereskedelmével foglalkoztak – értesült a Magyar Nemzet. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal bő két évvel ezelőtt, 2015. január végén számolt be az esetről a sajtónak, amikor két tucat magánembert vettek őrizetbe, és kétmilliárd forintos áfacsalással gyanúsították meg őket.

hvg.hu hvg.hu




Beer Miklós püspök: “A keresztényekre is lehet mondani, hogy terroristák”
 

Beer Miklós püspök: “A keresztényekre is lehet mondani, hogy terroristák”

Mit csinál egy püspök, egy lelkésznő és egy főrabbi akkor, ha egy asztalhoz ülnek 2017 Magyarországán? Ez nem egy kortárs vicc bevezető sora, hanem a valóság, ugyanis a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége egy asztalhoz ültette Beer Miklós váci püspököt, Bolba Márta evangélikus lelkészt és Darvas István főrabbit. A fentebb feltett kérdésre pedig a válasz az, hogy beszélgetnek, méghozzá a bevándorlásról.

Tóth Richárd Tóth Richárd

„Aki tud, lelép a Tescóhoz” – megúszhatják a hamburgerező betegszállítók
 

„Aki tud, lelép a Tescóhoz” – megúszhatják a hamburgerező betegszállítók

Olyan betegszállítók viszik nap mint nap az embereket, akik első adandó alkalommal elmennek bútorszállítónak, annyira kevés a fizetésük a nehéz munkához képest. Kitálalt egy bennfentes forrásunk, miután nemrég óriási botrányt generált, hogy egy trombózisveszélyes beteggel az autóban mentek ételt és cigit venni egy közpénzből fizetett privát betegszállító alkalmazottai. A cég azóta a családnak annyit nem reagált, hogy "bocs". Az állami egészségügyi alap pedig előbb kifizeti a bepanaszolt szolgáltatást, és csak utána kezdi kivizsgálni.