szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Csupán a vezető állások hét százalékát töltik be nők Ausztrália 200 legnagyobb vállalatánál, s a legtöbb helyen feleannyit keresnek vezetőként, mint férfi kollégáik.

Az ausztrál kormány felkérésére a Macquarie Egyetem végzett kutatást a témában. A jelentés szerint pénzügyi vezetőként és operatív vezetőként a hasonló beosztású férfiak fizetésének feléért dolgoznak a nők, vállalatirányítóként pedig a férfibérek kétharmadát vihetik haza.

A nőügyi tárca vezetője "különösnek" nevezte a végeredményt, s a helyi rádiónak elmondta, hogy főként az lepi meg az adatokban, hogy a női vezetők és a férfi vezetők fizetése között nagyobb a szakadék, mint az alacsonyabb pozíciókban.

Tavaly már készült egy kormánystatisztika a kontinensországban, amely azt mutatta, hogy az országban dolgozó nők átlagban 35 százalékkal kevesebbet keresnek hetente, mint a férfiak.

Az illetékes miniszter azonban kizárta, hogy a kormány beavatkozna a fizetések dolgába. Értékelése szerint az üzleti élet vezetőinek dolga, hogy elgondolkodjanak a problémán. A jelenség egyébként korántsem ausztrál, a tengerentúli statisztikák hasonlóan keserves képet mutatnak: független kutatások alapján az üzleti életben az amerikai vezetőknek mindössze 6,7 százaléka nő, Kanadában pedig 5,4 százalékkal képviseltetik magukat az élbolyban.

hvg.hu Karrier

Mennyit kerestek a hazai felsővezetők tavaly?

Magyarországon a legjobban felkészült munkavállalók a magánszektor meghatározó cégeinél szeretnének bizonyítani és feljutni a vezető pozíciók valamelyikébe. A szakmai önmegvalósítás mellett a vezetői pozíciók elérése természetesen az ezen szinteken nyújtott anyagi előnyök miatt is vonzó - olvasható egy friss felmérésben.

hvg.hu Karrier

Kik a legkeresettebb szakemberek, és mennyit kapnak?

A tengerentúlon is számos területen szakemberhiány mutatkozik – ilyenek a nagy kézügyességet igénylő szakmák vagy a kézműves mesterségek. Ezzel szemben a népszerű területeken - az IT-szektorban, a reklámiparban vagy a gazdasági szférában - évről évre nő az elhelyezkedni vágyók száma. Kik a legkeresettebb szakemberek a tengerentúlon? Mennyit vihetnek haza évente? Tények és számok.

MTI Karrier

Húszmillió dollár az alkalmazottaknak

Vlagyimir Gruzgyev, a Szegymoj Kontinyent (Hetedik kontinens) elnevezésű orosz élelmiszer-áruházlánc egyik alapítója saját magánvagyonából 20 millió dollárnyi (közel 3,5 milliárd forintnyi) prémiumot fizet ki a cég azon alkalmazottainak, akik hét éve dolgoznak ott.

Ötmillió euróval támogatta a szlovák focit a magyar kormány 2024-ben

Ötmillió euróval támogatta a szlovák focit a magyar kormány 2024-ben

Ebből az egyszerű tesztből mindössze 30 másodperc alatt kiderül, hogyan öregszik

Ebből az egyszerű tesztből mindössze 30 másodperc alatt kiderül, hogyan öregszik

Leállt az orosz földgáz ukrajnai tranzitja

Leállt az orosz földgáz ukrajnai tranzitja

Bruti: Menczer Tamás letiltott

Bruti: Menczer Tamás letiltott