szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A bevándorlók elleni szigorú hatósági fellépést szorgalmazó Roberto Maroni olasz belügyminiszter is foglalkoztatott korábban román illegális vendégmunkásokat - adta hírül pénteken a Cotidianul című napilap.

Románia torinói főkonzulja, Iulia Buje elmondta, hogy 1998 és 2000 között maga Maroni kérte a milanói román konzulátus segítségét: rendezzék a jogi helyzetét annak a három általa foglalkoztatott román bevándorlónak, akiknek a tartózkodási vízuma lejárt. A lap szerint a három dolgozó között két román munkás volt és egy bejárónő, akik Maroni családi házánál dolgoztak. Buje - aki akkoriban a milanói román konzulátuson dolgozott - elmondta, hogy ő maga is beszélt kétszer személyesen Maronival. 
 
A főkonzul szerint az olasz vezetők - közöttük Maroni is, aki a Cotidianul szerint 1994-95-ben belügyminiszter volt - tudtak az illegális román bevándorlókról, de nem léptek fel ellenük, mert nagyon sok olasz számára kedvezőbb volt a vendégmunkások alkalmazása, ugyanis utánuk nem kellett adót és illetéket fizetniük. 
 
Buje szerint akkoriban számos lejárt vízummal rendelkező román bevándorló szándékosan elveszettnek jelentette útlevelét, hogy a hatóságok ne toloncolhassák ki őket Olaszországból. Ezt követően konzuli nyilatkozatokat szereztek be, s ezekkel igazolták magukat.
 
A román főkonzul szerint az olasz hatóságok csak 2007-ben fedezték fel a "román bűnözőket", addig mindent elkövettek, hogy megkönnyítsék a románok beutazását Olaszországba, mert az olasz munkavállalók már nem találtak hazai munkaerőt bizonyos állások betöltésére. 
 
Olaszországban a napokban újfent központi téma lett a közbiztonság, miután külföldi bevándorlók - közöttük románok is - erőszakos bűncselekményeket követtek el. Az olasz hatóságok szigorító intézkedéseket terveznek az illegális bevándorlók és a bűncselekményeket elkövetők ellen. A román sajtó arra hívta fel a figyelmet, hogy az olasz média és a politikusok "rasszista és idegengyűlölő hadjáratot" indítottak a románok ellen.

MTI Karrier

Szigorúbban bírálják el a külföldi diákok tartózkodási kérelmét

Szigorította az Európai Unión kívülről előkészítő programokra érkező diákok beutazási és tartózkodási engedélykérelmének bírálatát bizonyos városokban a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal a közelmúltban - közölte a hivatal dél-dunántúli igazgatója kedden Pécsett, sajtótájékoztatón.

MTI Világ

Hatmillió munkanélküli Oroszországban

Oroszországban 6,1 millióan voltak munka nélkül a múlt hónapban: a munkanélküliségi ráta a decemberi 7,7 százalékról 8,1 százalékra ugrott januárban, körülbelül 300 ezerrel nőtt az állástalanok száma.

MTI Karrier

Romlást vár Brüsszel az uniós munkapiacon

Az év első hónapjában a korábbiaknál jóval élesebben reagált az európai uniós munkapiac a nemzetközi gazdasági válságra, és a következő hónapokban tovább romlik a helyzet - véli kedden kiadott foglalkoztatási jelentésében az Európai Bizottság.

Tűz ütött ki egy erdélyi klubban, 150 embert menekítettek ki

Tűz ütött ki egy erdélyi klubban, 150 embert menekítettek ki

A haditengerészettel védi Észtország a megmaradt tenger alatti elektromos kábelét

A haditengerészettel védi Észtország a megmaradt tenger alatti elektromos kábelét

Nem kell szerver, nem kell felhő: helyben jelzi a betegségeket, problémákat ez a tapasz – videó

Nem kell szerver, nem kell felhő: helyben jelzi a betegségeket, problémákat ez a tapasz – videó

74 millió forint Mészáros Lőrinc órabére, Tiborczé 8,7 millió, de még így is kispályások

74 millió forint Mészáros Lőrinc órabére, Tiborczé 8,7 millió, de még így is kispályások