Tetszett a cikk?

Szakemberek szerint válság idején sem szabad elfeledkezni a munkabiztonsági, egészségvédelmi teendőkről, amely téren egyre jobb eredményeket tud felmutatni hazánk az uniós országok között. A 2007-ben induló Move Europe programba 84 magyar vállalat nevezett be, közülük a MOL és az Unilever nyerte el a "Legjobb munkahelyi egészségfejlesztési program" díjat, amelyet kedden vehettek át az érintettek.

Hazánk 2007-ben kapcsolódott be a Move Europe európai kezdeményezésbe, azzal a céllal, hogy minél több munkavállaló tapasztalja meg a testi-lelki egészségben töltött mindennapok előnyeit. A programhoz csatlakozott vállalatok négy fő területen bizonyíthatták egészségfejlesztő törekvéseiket, ezek: a testedzés, egészséges táplálkozás, stresszkezelés, dohányzásmentesség. A programban sok ágazatból vettek részt kis- és középvállalatok illetve nagyvállalatok, így összesen 66 794 munkavállalót tudtak elérni.

Gábor Edina, a Move Europe-ot koordináló Országos Egészségfejlesztési Intézet főigazgatója egy szakmai rendezvényen elmondta, a gyakorlatok elbírálásánál döntő szempont volt, hogy a program költséghatékony és más szervezetben is alkalmazható legyen. Emellett elvárás volt az is, hogy komplex munkahelyi egészségfejlesztés elvén alapuljon, támogassa a vállalati politika, vegyenek benne részt aktívan a vezetők és a munkatársak, illetve a források legyenek biztosítva hozzá. A két legjobb gyakorlatnak a MOL STEP programja és az Unilever Vitalitás programja bizonyult, további tíz vállalat egészségmegőrzés területén végzett tevékenységét pedig oklevéllel díjazták.

Nemzetközi összehasonlításban van még mit tenniük a magyar szervezeteknek, tekintve, hogy a sportolás, egészséges táplálkozás, stresszkezelés, a dohányzás visszaszorítása terén nem érjük el az uniós átlagot, de az eredmények folyamatosan javulnak, előremutatóak - fogalmazott Gábor Edina. Bár számos cégnél felismerik az egészségvédelem fontosságát, csak keveseknél végzik ezt tudatosan és építik be a vállalati politikába, pedig szemléletváltást csak így lehetne elérni a dolgozóknál - emelte ki Kapás Zsolt, az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület elnöke. Véleménye szerint a legfontosabb most a munkahelyek megőrzésére fókuszálni, de ugyanakkor veszélyes lenne elfeledkezni a válság miatt a munkabiztonsági és egészségvédelmi teendőkről, ugyanis ha véget ér a recesszió, szükség lesz elkötelezett, egészséges, motivált dolgozókra.

Tartalmi partnerünk a HR Portál. A cikk folytatásáért kattintson ide.

Karrier

Miért kevés a női felsővezető?

A nők képzettségük, tudásuk ellenére sem tudnak érvényesülni a munka piacán. Az is növelheti hátrányukat, ha eleve olyan szakmát választanak, ami nem kelendő. Ráadásul hiába tesznek meg mindent karrierjükért, az „üvegplafon” megakadályozza őket a vezetővé válásban. Mi lehet a megoldás?

Az egész világ arra figyel, mit lép jövőre Amerika

Az egész világ arra figyel, mit lép jövőre Amerika

A nyugati demokrácia válságának egyik oka a nem eléggé szabályozott digitális média, írja a Guardian

A nyugati demokrácia válságának egyik oka a nem eléggé szabályozott digitális média, írja a Guardian

Csak készpénzt használ? Akkor van, amire biztos nem gondolt még

Csak készpénzt használ? Akkor van, amire biztos nem gondolt még

Aki jót akar magának, meg úgy mindenkinek, az egyelőre inkább kerülje a mesterséges intelligencia használatát

Aki jót akar magának, meg úgy mindenkinek, az egyelőre inkább kerülje a mesterséges intelligencia használatát