Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Lefújták a hét végére tervezett országos sztrájkot csütörtökön a horvát közalkalmazottak szakszervezetei, miután sikerült megállapodniuk a kormánnyal a béremelésről.
A tanárok szerdán már megkezdték a sztrájkot Horvátországban, az orvosok csütörtökön akartak csatlakozni, és megállapodás híján a hét végén az egész országra kiterjesztették volna a mozgalmat.
A május 17-én általános parlamenti választásokra készülő horvát kormány végül ígéretet tett arra, hogy a mintegy 180 ezer tanár, orvos, ápolónő, valamint 60 ezer köztisztviselő fizetését megemeli "amint a hazai össztermék két egymást követő negyedben emelkedik 2 százalék körüli mértékben".
A horvát kormány előzőleg úgy döntött, hogy a gazdasági válságra való tekintettel a közalkalmazottak nem kapják meg idén a korábban kialkudott 6 százalékos béremelést. A mostani megállapodás a szakszervezeti vezetők szerint azt jelenti, hogy 2010 negyedik negyedében kaphatják meg először a 6 százalékkal magasabb bért. Ezt követően 2011-ben még két alkalommal kiigazítják, 2012 és 2016 között pedig folyamatosan emelik a béreket.
Horvátországban az átlagfizetés 5200 kuna (204 ezer forint), a közalkalmazottak és közszolgálati dolgozók ennél átlagosan 15 százalékkal többet keresnek.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.
Ismét az X-en szólalkozott össze Szijjártó Péter és az ukrán kollégája, Andrij Szibiha.