Nyolc évig is tarthat a munkaerő-piaci válság
Félmillió álláshely szűnt meg egy hónap alatt az amerikai magáncégeknél
Körülbelül 532 ezer - mezőgazdaságon kívüli - állás szűnt meg a múlt hónapban az Egyesült Államok magánvállalatainál - derül ki az ADP adatfeldolgozó cég nemzeti foglalkoztatási jelentéséből, amely szerint ez a szám kedvező az áprilisi 545 ezres végleges veszteségadat után, de kedvezőtlenebb az előzetes májusi várakozásokban szereplő, 523 ezres állásvesztésnél.
Több millió új munkahely az EU-ban
Összesen 2,8 millió munkahelyet jelenthet az Európai Unióban az, hogy a tagországok 2020-ra átlagosan 20 százalékra emelik a megújuló energiaforrások (például a nap- vagy a szélenergia) részesedését energiafelhasználásukban - állapította meg egy tanulmány, amelyet az Európai Bizottság kedden hozott nyilvánosságra Brüsszelben.
Legfeljebb 7 százalékos munkanélküliséggel számolnak a románok
Idén a vártnál kevésbé nő a munkanélküliség Romániában - vélekedett a román munkaügyi miniszter. Marian Sarbu azt mondta, hogy a munkanélküliségi ráta legfeljebb 7 százalékos lesz, 620 ezer embernek nem lesz munkája. Korábban kormányzati illetékesek még 800-900 ezer munkanélkülivel számoltak az idén.
Az unióban 8,6 százalékra nőtt a munkanélküliség
Az Európai Unióban áprilisban átlagosan 8,6 százalékra emelkedett a munkanélküliek aránya a márciusi 8,4 százalékról - jelentették az EU statisztikai hivatalában kedden. Az áprilisi volt a legnagyobb arány 2006. január óta. Tavaly áprilisban 6,8 százalékos volt az átlagos munkanélküliség az EU-ban.
Ötéves rekordszinten a munkanélküliség Japánban
Ötéves rekordszintre, öt százalékra emelkedett áprilisban a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta Japánban, az álláskeresők és a felajánlott munkahelyek aránya pedig egy évtizedes mélységbe zuhant - közölte pénteken a tokiói kormányzat.