Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A munkavállalók felénél a vállalathoz vagy az intézményhez való lojalitást felülírná, ha máshonnan 20 százalékkal jobb anyagi ajánlatot kapnának - ez az egyik megállapítása annak a közvélemény-kutatásnak, amelyet az Ipsos végzett október végén.
Az összegzés azt is megállapítja, hogy a dolgozók mintegy 70 százaléka büszke jelenlegi munkahelyére, szívesen beszél róla másoknak. A pozitív érzéseiket táplálja, hogy tízből nyolcan kötődnek munkatársaikhoz. A felmérés online módszerrel készült, s a válaszoló 500 fő nemi, életkori és településtípus szerinti összetétele megegyezik az aktívan dolgozókéval.
Az összegzés szerint a munkavállalók 72 százaléka erőteljesen azonosul cégével. A munkanélküliségtől való félelem viszont megszépítheti a körülményeket, elfogadóbbá teheti az embereket a vállalatuk iránt. Az aktív dolgozók 34 százaléka szorosan kötődik munkatársaihoz, s további 54 százaléknak sem közömbös, hogy kikkel tölt együtt napi 8-10 órát. Mindössze a megkérdezettek 12 százaléka érzi úgy, hogy kollégáikkal legfeljebb a munka köti össze. Leginkább a diplomások, a szellemi munkát végzők, valamint a nyugdíjas éveik előtt állók lojálisak a munkahelyükhöz és főképpen ők érzik összetartozó közösségnek a kollektívát. A felmérés szerint bármennyire is elkötelezettek az emberek munkahelyük és kollégáik iránt, ha máshol magasabb fizetést ajánlanának, akkor a maradás-távozás dilemmája sokukat foglalkoztatna.
A jelenleginél tíz százalékkal magasabb bér ígérete a többség számára ugyan még nem elég vonzó, kevés a váltáshoz, de 32 százaléknyian már állást változtatnának - olvasható az összegzésben. Minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy 10 százalékkal magasabb fizetésért elmegy jelenlegi munkahelyéről. A húszas éveikben járók négytizedét már ekkora összeg is továbblépésre indítja, viszont az 50 év felettieknél jóval kevesebben, 18 százaléknyian hagynák ott mostani állásukat ennyivel magasabb bérért.
A lojalitás érzése és a magasabb fizetési ígéretek versengésében a fordulópontot a 20 százalékkal magasabb bérajánlat jelenti. A munkavállalók 52 százaléka ennyiért elhagyná jelenlegi munkahelyét. Még a cégükhöz, kollégáikhoz nagyon erősen kötődő dolgozók közül is minden negyedik meginogna ekkora béremelés hallatán.
A 20 százalékos bértöbblet már nem csak a fiatalokat, hanem a többi korosztályt is elgondolkodtatná: harmincas-negyvenes éveikben járók fele, az 50 felettiek 43 százaléka távozna mostani munkahelyéről - tartalmazza az Ipsos összegzése.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.