szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Mintegy 11 milliárd eurós beruházást, ugyanakkor 20 százalékos kapacitáscsökkentést, ennek keretében pedig 8300 fő elbocsátását tervezi a General Motors az Opel szanálása érdekében.

Az amerikai anyavállalat európai igazgatója keddi frankfurti rendkívüli sajtóértekezletén ismertette a szanálási tervet, amely magában foglalja azt is, hogy a General Motors 2,7 milliárd euró értékben állami segítséget vár az Opelt gyártó európai országoktól. A szóban forgó összeg több mint a felét, 1,5 milliárd eurót Németországtól remélnek, és erre vonatkozóan hivatalos kérelmet nyújtottak be a német kormánynak.

Az új európai igazgató, Nick Reilly - saját megfogalmazása szerint - reális, felelősségteljes, ugyanakkor becsvágyó tervet terjesztett elő. Reilly egyszerre beszélt a talpra állást, az erősödést biztosítani hivatott, az eddigi hagyományokon, illetve technológiai tudáson alapuló megújulásról, ugyanakkor a  költségmegtakarítás érdekében a kapacitások csökkentéséről is. Az igazgató négy fő célkitűzést emelt ki: a minőség további javítását, a meglévő típusok korszerűsítését,  az alternatív meghajtású gépkocsik - köztük az elektromos meghajtású Opel Ampera - kifejlesztését, valamint lehetőség szerint új piacok meghódítását. Ebből a célból - mint közölte - az elkövetkező négy éves időszakban  mintegy 11 milliárd eurós beruházást terveznek. Reilly közölte azt is, hogy az Opelt, illetve a Vauxhallt gyártó országoktól 2,7 milliárd eurós állami támogatással számolnak. Ennek oroszlánrészét Németország fizetné, az erre vonatkozó - már beterjesztett - hivatalos kérés 1,5 milliárd eurót foglal magában. Kiszivárgott értesülések szerint az állami támogatást német részről fele-fele arányban fizetné a szövetségi kormány, illetve a németországi Opel-üzemekkel rendelkező tartományok, Hessen, Észak-Rajna-Vesztfália, Rajna-Pfalz és Türingia.

A General Motors képviselői  megerősítették, hogy Európa-szerte mintegy 8300 munkahely megszüntetését tervezik, ebből csaknem 4 ezer Németországot érinti. Ugyancsak megerősítették a belgiumi Antwerpenben lévő Opel-üzem bezárását. A tervezett németországi elbocsátások leginkább a bochumi üzemet érintik, ahol a termelés területén 1799 munkahely szűnik meg. Rüsselsheimben 862, Eisenachban és Kaiserslauternben egyaránt 300 fő elbocsátását tervezik. Ezen kívül a németországi Opel-agytrösztnek számító rüsselsheimi üzem 650 igazgatási alkalmazottjának is megszűnik az állása.

MTI Karrier

Idén már kaphatnak prémiumot az Opel vezetői

Idén ismét számíthatnak prémiumra az Opel csúcsvezetői - közölte az üzemi tanács elnöke. Emellett a vezetők megkapják teljes fizetésüket, miután tavaly a válság miatt tíz százalékkal megnyirbálták alapbérüket is.

Biró Csongor Autó

Az Opel a jövőben is számít a szentgotthárdi gyárra

Reinald Hoben, az Opel/Vauxhall gyártási igazgatója az Opel/Vauxhall jövőjét bemutató mai frankfurti sajtótájékoztatón megerősítette, hogy Szentgotthárdon megmarad a motor- és alkatrész gyártás. Egyetlen munkásnak sem mondanak fel a vállalat átszervezése miatt.

Letartóztattak egy soproni férfit, aki bezárta és bántalmazta a barátnőjét

Letartóztattak egy soproni férfit, aki bezárta és bántalmazta a barátnőjét

Titoktartásra hivatkozva nem írta bele a vagyonnyilatkozatába a kutyapárti képviselő, hogy mennyit keres a tiszteletdíján kívül

Titoktartásra hivatkozva nem írta bele a vagyonnyilatkozatába a kutyapárti képviselő, hogy mennyit keres a tiszteletdíján kívül

Belenéztek az ukránok Kim Dzsongun rakétáiba, és Amerikát találták bennük

Belenéztek az ukránok Kim Dzsongun rakétáiba, és Amerikát találták bennük

Elon Musk új parlamenti választást követel az Egyesült Királyságban

Elon Musk új parlamenti választást követel az Egyesült Királyságban