Megegyeztek a BKV és az érdekképviseletek között a bérfejlesztés egyik részéről csütörtökön; a 160 ezer forint alatti keresőknek a cég nettó 5,1 százalék bérfejlesztést ajánlott, amit a szakszervezetek elfogadtak.
A BKV az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) ajánlását figyelembe véve alakította ki a béremelési javaslatát. E szerint 2,1-5,7 százalékos bérfejlesztés lesz a 160 ezer forint alatt keresőknél - derül ki az MTI birtokába került dokumentumból. A megemelt béreket már a jövő héten, hóközi kifizetéssel folyósítják.
Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDSZSZ) elnöke a tárgyalásokat követően azt mondta: a BKV ajánlatával teljesült a VTDSZSZ bérigénye, de a teljes állományra vetítve is van bérfejlesztési követelésük. Ezzel kapcsolatban közölte: változtattak az eddigi 4 százalékos bérigényen. Májustól kezdődően minden dolgozó részére 1+2 százalékos bérigényt jelentettek be, amelynek az 1 százalékos részét törzsbér emelésként, 2 százalékos részét a vállalati bruttó átlag bérre számítottan, havonta fizetendő jutalom formájában hajtanák végre.
A 2 százalékot viszont a BKV csak addig adná a dolgozóknak, amíg az nem lépi túl az éves tervben szereplő 59,889 milliárd forintot. Abban az esetben, ha év végéig biztosítani tudják ezt a jutalmat, akkor ezt a juttatást átalakítanák béremeléssé, így ezzel az összeggel nőne a 2001. évi bázisbér. A BKV egyelőre nem reagált az ajánlatra, a következő bértárgyalás egy hét múlva lesz,
A VTDSZSZ február 15-én jelentette be: 4, illetve 4+5 százalékos béremelést követel, s azt kéri, hogy a melegétkezési utalvány - kollektív szerződésben rögzített - havi 6 ezer forintos összegét emeljék fel 8 ezer forintra. A 3 százalékos munkáltatói hozzájárulási körbe pedig a nyugdíj- és egészségpénztári tagság mellé vegyék fel harmadik elemnek az életbiztosítást. A januárban sztrájkoló szakszervezetek nem kérhettek béremelést, mivel a sztrájkmegállapodásban aláírták: nem lehet bérfejlesztési követelésük.