Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
A gazdaságélénkítő intézkedéseknek köszönhetően 21 millió munkahelyet sikerült megmenteni, illetve újonnan létrehozni a 20 legfejlettebb országban - áll a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) közleményében.
A G20-as országok munkaügyi és foglalkoztatási miniszterei kedden és szerdán Washingtonban tanácskoznak a további lehetséges intézkedésekről. Az ILO számításai szerint a tavaly és az idén megmentett, illetve újonnan teremtett munkahelyek száma a G20-ak országaiban foglalkoztatottak egy százalékát teszi ki. Ugyanakkor az ILO úgy látja, hogy a gazdasági fellendülés megindulása ellenére a munkaerőpiacon változatlanul nagy a pangás, mert egyelőre még törékeny a növekedés és sok a kockázati tényező. Ilyen például a lakossági fogyasztás, amely nagyon sok országban még igencsak gyenge. Bár az ILO is a költségvetési konszolidáció híve, az élénkítő intézkedések visszavonását csak fokozatosan, és a megfelelő időben tartja elképzelhetőnek.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.