szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Bombardier Transportation mátranováki gyárából májusban 59 embert elbocsátottak, és további létszámcsökkentésre kerülhet sor az ősz folyamán - erősítette meg a cég magyarországi képviselője.

Májusban 59 dolgozó munkaviszonyát szüntették meg a Bombardier Transportation mátranováki gyárában: 25 saját és 34 külső, szerződéses dolgozóét - mondta Szini István, a cég magyarországi képviselője. A gyárban jelenleg 729-en dolgoznak, de szeptember-október folyamán további, mintegy 90 embert érintő létszámcsökkentésre kerülhet sor - tette hozzá. Indoklásul elmondta: a létszámot a megrendelésekhez, az elvégzendő munka volumenéhez kell igazítaniuk, és ez a gazdasági válság következtében 2010-ben számottevően csökken.

A Bombardier Transportation 2005-ben vásárolta meg a Ganz Acélszerkezeti Zrt. mátranováki gyárát. A vasúti forgóvázakat gyártó üzemben tavaly novemberben adtak át hegesztőrobottal felszerelt új csarnokot 2,2 millió eurós beruházás eredményeként. A fejlesztéshez 50 százalékos támogatást adott a magyar állam.

 

 

MTI Karrier

Egymilliós bírság a Hankooknak: egy dolgozó kálváriája

A szakszervezeti vezetők munkájának sorozatos és rendszeres akadályozása miatt egymillió forintra bírságolta a Hankook Tire Magyarország Kft.-t az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF); a határozat nem jogerős - közölte az ágazat érdekvédelmi szövetsége. A Hankook Tire a határozat több elemével nem ért egyet, ezért fellebbez - mondta el a cég kommunikációs menedzsere.

MTI HR

Vita: a Tesco felmondott két szakszervezeti vezetőnek

A Tesco jogellenesen járt el, amikor rendkívüli felmondással szerdán megszüntette a Ligához tartozó Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete elnökének és egyik tisztségviselőjének munkaviszonyát - mondta Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke Budapesten. A Tesco szerint viszont a cég jogszerűen járt el a két szakszervezeti vezető elbocsátásakor, akik az áruház szerint etikátlanul, tisztességtelenül viselkedtek - áll a cég MTI-hez eljuttatott közleményében.

Szöveg helyett halandzsa – újabb hiba van a Windowsban, a nyomtatókat érinti

Szöveg helyett halandzsa – újabb hiba van a Windowsban, a nyomtatókat érinti

Nem bankolhatnak tovább Mészárosnál, megszűnik az osztrák szélsőjobboldali tévécsatorna

Nem bankolhatnak tovább Mészárosnál, megszűnik az osztrák szélsőjobboldali tévécsatorna

Eduline: Ezek az egyetemi szakok nem kaptak szakmai jóváhagyást

Eduline: Ezek az egyetemi szakok nem kaptak szakmai jóváhagyást

Bejött a bojkott, de megállítja-e Elon Muskot a Tesla szédítő zuhanása?

Bejött a bojkott, de megállítja-e Elon Muskot a Tesla szédítő zuhanása?