DUIHK: 6,6 százalékkal emelték az alapbéreket a cégek az idén
Ki tervez béremelést jövőre?
A magyarországi cégek 58,2 százaléka már konkrétan tudja, hogy mennyivel növeli a munkavállalók bérét jövőre, míg 13,4 százalék még bizonytalan abban, hogy lesz-e egyáltalán emelés - erre az eredményre jutott a Hay Group tanácsadó cég legfrissebb felmérése.
Hiába számítottak béremelésre a pedagógusok
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt várja, hogy a parlamenti ciklus végére a pedagógusok bére elérje az értelmiségi átlagbért; bár gesztusértékű béremelésre számítottak 2011-re, úgy tűnik, ez nem valósul meg - mondta Mendrey László, a PDSZ elnöke hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.
Béremelés 2011-ben: mire számíthatunk?
A munkaadók 45 százaléka tervezi, hogy jövőre emeli dolgozóinak bérét, átlagosan 4,9 százalékkal - derül ki a DGS Global 2011-es bértervezési felméréséből. Eszerint a megkérdezett munkáltatók 31 százaléka nem számol fizetésemeléssel, 2 százalékuk pedig valószínűleg csökkenti majd dolgozóinak bérét.
Rekordmértékű béremelkedés Németországban
A Németországban tapasztalt robusztus gazdasági növekedést érzik a munkavállalók is: a második negyedévben átlagosan 2,3 százalékkal nőttek a reálbérek az egy évvel korábbihoz képest; ekkora növekedésre az indexszámítás megkezdése, 2007 óta nem volt példa.
Béremelés: mitől függ, hogy ki mennyit kap jövőre?
Hogyan alakul és mitől függ a cégek béremelési hajlandósága 2011-ben? Milyen béren kívüli - és nem anyagi - juttatásokkal motiválhatók a dolgozók? Többek között ezekre a kérdésekre keresték a választ egy szakmai workshop résztvevői.