Visszatérnek Spanyolországba a mecseki bányászok

Március közepén újra a mélybe ereszkedhetnek a baranyai bányászkolónia tagjai az észak-spanyolországi szénbányában, így a korábban jósolt öt-hat hónapos kényszerű leállás helyett lényegesen hamarabb, alig két hónapos munkaszünet után folytatódhat az immár évtizedes múltra visszatekintő leoni magyar bányászprogram - adta hírül az Új Dunántúli Napló szerdán.

  • MTI MTI
Visszatérnek Spanyolországba a mecseki bányászok

A kényszerű leállás azért következett be, mert a spanyol áramszolgáltató nem volt hajlandó átvenni a hazai szénből előállított villamos energiát, helyette inkább importszénre és az algériai földgázra alapozott volna. A spanyol kormány hiába hozott ellenkező értelmű rendelkezést, a szolgáltatók fellebbeztek az Európai Bíróságnál, ezt vonták vissza most, és jutottak egyezségre a kormánnyal - olvasható a szerdai Új Dunántúli Naplóban.

Várbíró Zsolt, a magyar bányászkolóniát szervező és irányító 2M Mecsek Marketing Kft. ügyvezetője a lapnak elmondta: a korábbi 120-130 fős létszámmal indulnak újra Spanyolországba. Hozzátette: várhatóan két-három hét múlva kezdhetik meg a termelést a Hullera Vasco Leonese cég bányájában.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Elindult a Gigabit Magyarország program. Változtak a Nemzeti Bajnokok – Zöld és digitális átállást célzó egyműveletes kombinált Hitelprogram feltételei.

Előjel nélkül csap le a gyermekkori hirtelen szívhalál – ezért sem lehet félvállról venni a sportorvosi vizsgálatot

Előjel nélkül csap le a gyermekkori hirtelen szívhalál – ezért sem lehet félvállról venni a sportorvosi vizsgálatot

Ritka betegség a gyermekkori hirtelen szívhalál, évente csak néhány embert érint, a napokban azonban két fiatal is áldozatául esett. A HVG-nek nyilatkozó kardiológus szerint vannak olyan rejtett esetek, amelyeket még egy részletesebb vizsgálat sem képes feltárni. Mekkora felelősség nyomja a sportvezetők és a szülők vállát? Szakértőket kérdeztünk a témában.