Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Befejezték egy hete tartó sztrájkjukat a horvát nemzeti légitársaság pilótái és a légiutas-kísérői, így szerdától ismét menetrend szerint közlekednek a Croatia Airlines járatai – adta hírül kedden a horvát közszolgálati televízió.
Múlt kedden a horvát nemzeti légitársaság körülbelül száz pilótája és légiutas-kísérője lépett sztrájkba, mert ragaszkodtak az áprilisban lejárt kollektív szerződésben foglalt szerzett jogaikhoz. A munkáltató az új szerződés értelmében csökkentené a dolgozók juttatásait.
A pilóták hétfőn befejezték a sztrájkot, miután kompromisszumos egyezséget kötöttek a CA menedzsmentjével. A keddi tárgyalás után a légiutas-kísérők szakszervezete is úgy döntött, hogy szerdán felveszi a munkát.
A szakszervezet elfogadta a 9 százalékos bércsökkentést és egyéb megvonásokat. Cserébe a munkáltató nem bocsátja el azt a 42 légiutas-kísérőt, akik tömegesen mentek betegszabadságra, amely miatt a CA május elsején több járatát kénytelen volt törölni. A vállalat a tömeges megbetegedés hátterében az új kollektív szerződésről folytatott tárgyalásokat sejtette.
A menedzsment és az illetékes tárca álláspontja szerint az állami légitársaság bércsökkentéssel járó átszervezése elkerülhetetlen, ellenkező esetben a cég csődbe jut. A CA múlt kedd óta naponta több tucat járatát törölte, bérelt gépekkel, illetve más útvonalakon szállította utasait. Igazgatósági becslések szerint a nyolcnapos sztrájk 8,5 millió kuna (körülbelül 350 millió forint) veszteséget okozott a horvát légitársaságnak.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Van lelkifurdalásom, lehettem volna vagányabb vagy harciasabb, de évekig tudomásul vettük, hogy az MNB alapítványait és ingatlanfejlesztéseit nem ellenőrizhetjük – ismeri el Nyikos László felügyelőbizottsági tag.
Sikerült megállapodniuk a találkozó helyszínéről is.
Szamos Miklós 78 éves volt, szívinfarktus végezhetett vele, miután az önkormányzat rátette a kezét legendás cukrászdájára.
A Nagy Márton által csak „borospincés háznak” nevezett ingatlanhoz jakuzzi is tartozik.