szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nemzetközi on-line oktatási portál kezdi meg működését. Az Entrepreneurs Training Portal-on (ETP) a programban résztvevő partnerországok vállalkozói megoszthatják egymással tapasztalataikat, magyarul, angolul vagy akár németül -olvasható a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) honlapján.

Az ETP elsősorban a kis- és középvállalkozóknak, a szakképesítést szerzett alkalmazottaknak és menedzsereknek, a gazdasági társaságok vezetőinek, valamint a vállalkozói ismeretek oktatóinak munkáját segíti.

A portál létrehozásával olyan tudás-alapú on-line oktatási módszer kidolgozása indult meg, melynek  tartalomfejlesztése a kis- és középvállalkozások nemzetközi tapasztalatai és valós igényei alapján valósul meg. A nyertes ETP-pályázat konzorcium-vezetője a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara. A pályázati tevékenység 2005 végén kezdődött, és 2007 novemberéig tart.

A programban a BKIK-n kívül részt vesz az angol Craigavon Industrial Development Agency, a francia Chambre de Métiers et de l’Artisanat du Rhône (Lyon Chamber of Commerce), a kölni Handwerkskammer és az Oy-i székhelyű Noema Competency Management International.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Karrier

Gyenge az állásvédelem a hazai munkaerőpiacon

A magyar munkaerőpiac inkább a gyenge állásvédelem és a nagyfokú rugalmasság végletéhez áll közelebb, mint az ellenkezőjéhez – állítják az ILO, az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezete által most kiadott tanulmány szerzői. Mindazonáltal a foglalkoztatáspolitika akkor lehet hatásos – mondják a szerzők-, ha a legsúlyosabb problémát: a munkavállalási korúak tartós (gyakran végleges) inaktivitását veszi célba. Nem a munkaerőpiacról való kivonulást kell támogatni, hanem a munkanélküliek újbóli elhelyezkedését.

MTI Vállalkozás

MKIK: 750 milliárd forinttal csökken a cégek jövedelemszintje

Az Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kalkulációi szerint 2007-ben és 2008-ban éves szinten a lakosság jövedelemszintjét csaknem 610 milliárd forinttal, a vállalkozásokét pedig 750 milliárd forinttal csökkentik a tervezett intézkedések. Még a bejelentett tehernövelő intézkedéseket is kész lenne elfogadtatni a MKIK a vállalkozásokkal, ha a kormány már most előállna legalább a reformok ütemezésével - mondta Parragh László, az MKIK elnöke.