szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Tíz év múlva az a munkamódszer, amellyel ma dolgozunk, éppolyan idegennek tűnik majd számunkra, mint az autó számára a lovas kocsi - hangsúlyozta Mark Dixon, a Regus ügyvezető igazgatója. De milyen változásokat látnak szükségesnek az európai cégvezetők?

A Regus, a világ vezető innovatív munkahelyi megoldások szolgáltatója, megbízásából készült jelentés szerint is a pénzügyileg versenyképesebb szervezetek radikális, de mégis hatásos változtatásokat vezetnek be az úgynevezett bizalmi alapú és a társas hálózatú munkahelyekre.  A bizalmon alapuló munkahely koncepciója azt is jelenti, hogy valamennyi alkalmazottnak teljes idő-és térbeli önállóságot garantál abban, hogy mikor és hol dolgozik. A “társas hálózatú” munkahely aktívan igyekszik arra sarkallni az alkalmazottakat, hogy a hagyományos irodai korlátokat átlépve hasonló gondolkodású emberekkel ismerkedjenek és működjenek együtt. Ez jelentősen növeli az innovációs tevékenységet, illetve erősíti a kompetitív és kreatív fejlődést. 

Egy bizalmi alapú, integrált munkahelyi modellre való áttérés biztosítja, hogy az ott dolgozók a lehető legagilisabbak, segíti megtalálni és megtartani a legtehetségesebb kollégákat, optimalizálja az új, fejlődő technológiák kihasználtságát, és mindenekfelett drasztikusan csökkenti a szervezeti költségeket – sok esetben akár 40 százalékkal is. Mindezek fontos és lényeges kérdései az általunk készített jelentésnek.

 A jelentésben foglalt főbb kutatási eredmények szerint:

• A világ vezető vállalatainak kétharmada nagymértékű újításokat vezet be munkahelyi modelljének fejlesztésére.
• Több mint 40 százalékuk változtat munkahelyi modelljén a hatékonyabb együttműködés érdekében
• 66,5 százalékuk véli úgy, hogy a bizalmi alapú munkahelyekbe való befektetés pozitív hatással lesz a szervezeti működésre, míg csupán 19,4 százalékuk gondolja ennek az ellenkezőjét.
• Az elkövetkező három évben 27,5 százalékos beruházás-növekedés várható a bizalmi alapú munkahelyek terén.
• A megkérdezettek 79,5 százaléka társas hálózatú munkahelyekbe való befektetés pozitív hatással lesz a szervezeti működésre, míg csupán 8,4 százalékuk vélekedik úgy, hogy negatív hatás lesz érezhető.
• Az elkövetkező három évben 27,6 százalékos beruházás-növekedés tapasztalható majd a társas hálózatú munkahelyek terén. 
• Növekszik azon üzleti vezetők száma, akik dolgozóikat inkább tekintik együttműködő partnereknek, mint hagyományos alkalmazottaknak. Ez a lehetőségek széles skáláját jelenti az új munkahelyi stratégiák létrehozásában és alkalmazásában, valamint a differenciáltság szemléltetésében.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!