Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Pénzügyminisztérium (PM) 172,9 milliárd forintos várakozásától alig elmaradva 169,7 milliárd forint folyt be egyszerűsített vállalkozói adóból (eva) 2009-ben - derül ki a szaktárca államháztartási összefoglalójából.
A tavaly decemberi adófeltöltés során 50,2 milliárd forintot fizettek be az evás vállalkozások, szemben az előző évi 46,6 milliárddal. Ennek nyomán a múlt évben összesen 169,7 milliárd forint eva érkezett be a költségvetésbe, némileg több a 2008. évi 166,5 milliárdnál. Ez első látásra azt jelenti, hogy a mikrovállalkozások és az egyéni vállalkozók aktivitása tavaly nagyobb volt, mint 2008-ban, valójában azonban a 2009 júliusi áfa-változás (20 százalékról 25 százalékra) növelte az eva körbe tartozók árbevételét, s ennek nyomán az árbevétel után esedékes 25 százalékos eva összegét is. Erre az évre a költségvetés 182,6 milliárd forint eva bevétellel számol, ami - figyelembe véve az eva kulcs 25 százalékról 30 százalékra emelését január elsejével - nem tűnik túlzottnak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.