Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kovács Domonkos, a Deloitte Zrt.
Kovács Domonkos, a Deloitte Zrt. pénzügyi tanácsadás üzletágának igazgatója elmondta: Az idén tíz éves Deloitte Technology Fast 500 EMEA program a régió legobjektívabb iparági sorrendje a technológiai ágazatban. A magukat rangsorolni kívánó cégekkel szemben követelmény, hogy legalább öt éve jelen legyenek a piacon, valamint hogy bázisévi és tárgyévi üzemi eredményük elérje legalább az 50.000, illetve 800.000 eurós mértéket. A technológiai innovációt, vállalkozói szellemet és gyors növekedést ötvözve a Fast 500 cégek - nagyok, kicsik, állami vagy magánkézben lévők - számos iparági szektorban vannak jelen és vezető helyet foglalnak el a hardver, szoftver, telekom, félvezetők, internet, média, szórakoztatóipar, egészségipar és olyan új területeken, mint például az ún. tiszta technológiák.
Az idei Fast 500 listán 8 magyar cég szerepel. A magyar cégek közül a legjobb helyezést az internetes megoldásokkal és technológiával kapcsolatos tanácsadással foglalkozó, a NetPincér.hu-t létrehozó Viala Kft. érte el, amely 1071 százalékos árbevétel-növekedést produkált az elmúlt öt éves időszakban.
Az idei Fast 500 lista első helyét a londoni székhelyű Mobile Interactive Group (MIG) foglalta el, amely az elmúlt öt évben 26 885 százalékos növekedési rátát tudott felmutatni. A győztes cég integrált mobil és digitális kommunikációval foglalkozik és világszerte elismert "blue-chip" vállalatok számára nyújt szolgáltatásokat.
A viharos piaci körülmények nagyban befolyásolják az átlagos növekedési rátát
A Deloitte Technology Fast 500 EMEA idei rangsorának első öt helyét elfoglaló cég ötéves átlagos árbevétel-növekedése 14 027 százalék, az első 500 cég esetében ugyanez az adat 1192 százalék. Ez visszaesést mutat a 2009. évi átlagnövekedési rátához képest, ami az első öt cég esetében 24 068 százalék volt, a teljes rangsornál pedig 1470 százalék. Habár az átlagos növekedési ráták kissé alulmaradnak 2009-hez képest, a nehéz pénzügyi körülményekhez képest mégis óriási növekedést tapasztaltunk az idei Fast 500 cégeknél, a mobil technológia és szoftver szektorok pedig különösen előretörtek.
Földrajzi trendek
Idén Franciaország büszkélkedhet a legtöbb (94) Technology Fast 500 EMEA nyertessel, míg második helyen az Egyesült Királyság áll 86 céggel, amelyek közül három is bekerült az első öt közé. Svédország 65 vállalattal képviselteti magát a rangsorban, megelőzve ezzel Hollandiát (52) és Norvégiát (48). Az első tíz ország között megtalálható még Törökország (28), Finnország (22), Németország (20), Izrael (20), valamint Írország (16).
Iparági trendek
A listában 202 céggel a szoftveripar dominál, ami a teljes lista 40 százalékát jelenti. Ezt követi az internet (22%), a telekommunikáció/hálózatépítés (15%), a félvezetők/alkatrészek/elektronika (9%), a biotechnológia/gyógyszeripar/gyógyászati eszközök szektora (6%), a zöld technológia (3%) és a számítógépek/perifériák gyártása (3%). A fennmaradó két százalékot a média/szórakozás szektora tette ki. A szoftveripar különösen jól szerepelt, hiszen az első öt helyből hármat elfoglalt, sőt az első 50 cég közül is 21 ezen iparágban tevékenykedik.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Szabad-e, kell-e sportolnia egy daganatos betegnek? Amíg a daganatot el nem távolítják, csak a kíméletes mozgás javallott, de a tudomány mostani állása szerint a sport gyorsítja a felépülést, javítja az életminőséget.
Az Oroszország-szakértő szerint köze lehetett a palágykomoróci templom elleni támadáshoz az Orbán-kormánynak.
Az indulásról, az érkezésről és az űrben végzett kísérletekről is beszélt az űrből nemrég visszatért magyar asztronauta.
Azt állította, nem volt verésnyom a férfin.
A gyakorlógépekkel van a hiba.
Az USA legnagyobb sztorija végzetes lehet az elnök számára.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Ketrecharcosok Klubja.
Elszállók, összeukránozás, levelibéka, választalan, repülőember.