Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A kormány múlt hét csütörtökön kezdett egyeztetéseket a gyógyszer gyártókkal és forgalmazókkal.
A kormány múlt hét csütörtökön kezdett egyeztetéseket a gyógyszer gyártókkal és forgalmazókkal. A tárgyalások célja egy olyan új gyógyszer-támogatási rendszer kialakítása, amely illeszkedik a Széll Kálmán Terv „Adósság és akcióterv” pontjában feltüntetett munkatervhez. Miután kiszivárogtak az első számok a kabinet elképzeléseiről, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (Magyosz) közleményben jelezte: megértve az ország jelenlegi gazdasági helyzetét és az államadósság csökkentésének szükségességét kész arra, hogy a kormányzattal párbeszéden alapuló egyeztetéseket.
Vannak feltételeik
Ugyanakkor a Magyosz az ország hosszú távú érdekeit is szem előtt tartva csak és kizárólag olyan megoldás irányába kíván elmozdulni, amely a Széll Kálmán Tervben foglalt adósság szolgálatot megcélzó prioritások mellett figyelembe veszi a Széchenyi tervben megfogalmazott hazai versenyképességet javító és ezáltal GDP növekedést elérni kívánó célkitűzéseket is. Ezen növekedési cél elérésében a hazai gyógyszer gyártók jelentős szerepet játszanak a magyarországi termelő, beruházó, kutató-fejlesztő, exportáló és nem utolsósorban jelentős foglalkoztatói státuszuknak köszönhetően.
Ennek megfelelően a Magyosz a támogatásban részesülő készítmények termelői áron számított forgalma után további 5 százalékos válságadó megfizetését javasolja a már eddig is élő iparág specifikus adókon felül. Ez nagyjából 25 milliárd forintos többletbevételt jelentene az államnak. A szövetség ugyanakkor csak abban az esetben járul hozzá a terhek további növeléséhez, ha a befizetéseket a hazai egészségügybe forgatják vissza, az orvosok és szakápolók bérének rendezése formájában. A javasolt intézkedés az azonnali beavatkozási igény miatt már 2011. július 1-i hatállyal bevezethető lenne.
Tovább is van…
A Magyosz a kormány által megjelölt megtakarítási cél elérése érdekében természetesen további javaslatokat is tesz, azonban mivel bíznak benne, hogy a múlt heti egyeztetés a konzultációs sorozat első fordulója volt, amit hamarosan újabb követ, ezen elképzeléseket egyelőre nem kívánják a nyilvánosság elé tárni.
A szövetség közleményében ugyanakkor kiemelte: a gyógyszergyártók számára prioritás a hazai egészségügyi szektor működőképességének és az ország versenyképességének megőrzése. Utóbbi érdekében kiemelten fontos, hogy 2020-ra a GDP-arányosan a jelenlegi 1,15 százalékról 1,8 százalékra nőhessenek a K+F ráfordítások Magyarországon. Éppen ezért a Magyosz olyan megoldást tud csak támogatni a jelenlegi gyógyszerár támogatási rendszer szerkezeti átalakítása vonatkozásában, amely ezen célok elérését előmozdítja.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Témák és vélemények a világlapokból.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.
A ferdőzés szarvasmarhákat érint, a mezőny 35 kilométerrel kevesebbet tesz meg a tervezettnél.