Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Számos olvasói érdeklődésre megerősítjük, hogy 2010-re vonatkozóan megszűnt a nyugdíjbiztosítás részére április 30-ig, illetve augusztus 31-ig előírt éves adatszolgáltatási kötelezettség.
Tavaly év végén az Országgyűlés elé beterjesztett, az egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló javaslat tartalmazta a nyugdíjbiztosítási egyéni nyilvántartó lap (NYENYI) alkalmazhatóságának két évvel történő meghosszabbítását – a végszavazás során azonban ezt nem fogadták el.
2011. január 1-jétől hatályon kívül helyezték a vonatkozó törvény megfelelő bekezdéseit és módosították az adózás rendjéről szóló 2003. évi törvényt, aminek értelmében az állami adóhatóság elektronikus úton adja át a nyugdíjbiztosítás részére a tárgyévet követő év augusztus 31. napjáig a nyugdíjmegállapításhoz szükséges, magánszemélyenként összesített (konszolidált) éves adatokat.
Ennek értelmében 2010 vonatkozásában a NYENYI-nek megfelelő adatokat 2011. augusztus 31-ig adják át először.
Természetesen a foglalkoztatók, egyéni vállalkozók nyugdíjbiztosítással (2011. január 1-jétől a fővárosi/megyei kormányhivatalok nyugdíjbiztosítási igazgatóságaival) való közvetlen adatszolgáltatási kapcsolata nem szűnik meg.
Ha szeretné tudni, mit jelent mindez a gyakorlatban és hogyan érinti a visszamenőleges adatszolgáltatást, akkor olvassa el az Adózóna cikkét!
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.
A politikus mindenkitől elnézést kért, akik megbántott.
„Free Bindzsisztán.”