Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A világ egykori legnagyobb autógyártója – amely az idén könnyen visszaszerezheti ezt a címet – helyi...
A világ egykori legnagyobb autógyártója – amely az idén könnyen visszaszerezheti ezt a címet – helyi vegyesvállalataival közösen 1,27 millió gépkocsit adott el a világ legnagyobb autópiacán az esztendő első hat hónapjában, ez pedig 5,3 százalékos bővülést jelent 2010 első félévéhez képest. Külön öröm a cég számára, hogy júniusban az idei átlagot is meghaladó mértékben sikerült növelniük az értékesítés: a 193,9 ezer autó tizedével több, mint az előző esztendő hasonló időszakában. Az első félévben a cég összes márkája új rekordot döntött, egyik helyi érdekeltsége a (SAIC Motorral közösen birtokolt) Shanghai General Motors Corp. pedig negyedével több gépkocsit adott el, mint tavaly.
A kínai autóeladások igen dinamikusan emelkednek, ezért a legtöbb gyártó számára meghatározó lehet az idei céljai elérésében kínai teljesítménye. Az év első néhány hónapjában a japán cégek visszaesése, és az amerikaiak, illetve az európaiak előretörése volt a jellemző a világ legnépesebb országának autópiacán.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.