Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A vállalatok oktatási költségeik átlagosan 63 százalékát finanszírozták a 2012. január 1-jén megszűnő szakképzési hozzájárulásból. Amennyiben nem találnak más forrást, úgy ez az alkalmazottak továbbképzése, fejlesztése érdekében szervezett képzések mind minőségi romlását, mind mennyiségi csökkenését eredményezi – derült ki a Dale Carnegie kutatásából.
A jelenlegi gazdasági helyzetben történő túlélésének egyik kulcsa a munkatársak tudása, lojalitása és kreativitása. Ennek biztosítására az egyik eszköz, egyéb más intézkedések mellett, a rendszeres képzéseken (nyelvi és egyéb), illetve fejlesztő tréningeken való részvétel lehetőségének biztosítása. Többek között ezért is érint fájdalmasan sok céget, hogy 2012. január 1-jétől a szakképzési hozzájárulásból nem finanszírozható a munkatársak fejlesztése, nyelvórák, tréningek költsége.
Korábbi elemzések szerint a cégek átlagosan a munkatársak fejlesztésére fordított összeg 10-30 százalékát finanszírozták a szakképzési hozzájárulásból. A jelenlegi, a Dale Carnegie Magyarország 2012 elején, partnerei körében végzett felmérése szerint azonban ennél jóval nagyobb, 63 százalékos ez az arány. Ha ezt a kieső forrást a cég saját költségből nem pótolja, akár ennyivel is csökkenhetnek a képzésre fordított összegek.
A közel 50, különböző iparágban tevékenykedő vállalat HR vezetői és oktatási-fejlesztési specialistái véleményét kikérő vizsgálat során kiderült, a megkérdezettek 72 százaléka gondolja, hogy a képzésekre, tréningekre fordítható összegek, és ezzel a tréningek, képzések mennyiségének csökkenése hosszú távon káros hatással lesz a cégek működésére, eredményeire nézve.
A mennyiségi és minőségi változással kapcsolatosan a megkérdezettek 19 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a változás minőségileg lesz hatással a képzésekre, azaz alacsonyabb minőségű képzési programokat fognak igénybe venni, míg a megkérdezett fele szerint a képzések mennyiségét is befolyásolja az új helyzet. Több vállalat racionalizációval igyekszik a törvényi változásokhoz igazodni, mások azonban a csökkenő oktatási költségek és a cég, az ország versenyképessége között egyértelmű párhuzamot tudtak húzni.
A februárban készült felmérés összes válaszadója közül mindössze 15 százalék jósolja, hogy a klasszikus tantermi készségfejlesztő programokat egyre inkább más módszerekkel, úgy mint e-learning elemekkel fogják, vagy szükséges kombinálni. Emellett azonban mint megoldást említették többen a saját tréneri, oktatói gárda fejlesztését, és azt, hogy a képzésekre fordítható EU-források igénybe vételében látnak még kiutat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.