szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Újabb Electro World-cég ellen indított felszámolási eljárást a bíróság, ezúttal a csoport győri érdekeltsége ellen. A társaság ellen végrehajtás van folyamatban, amelyet az adóhatóság hátralékkezelési osztálya kezdeményezett.

Folytatódik az Electro World vállalatcsoport leépülése és eltűnése a magyarországi kiskereskedelemből. A bíróság ezúttal az Electro World Győr Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. felszámolását rendelte el. A társaságot 2010-ben hozták létre 500 ezer forintos törzstőkével, a győri üzlet üzemeltetésére – írja a Gazdaság.hu. Az egyébként budapesti székhelyű cég ellen tavaly végrehajtást kezdeményezett az adóhatóság, amely jelenleg is folyamatban van, év végén pedig törölték az adószámát.

Az áruházait korábban sorra bezáró Electro World Magyarország Kft.-nek nem sikerült a csődvédelem, tavaly októberben indította meg a Pest Megyei Bíróság a felszámolási eljárást. Az elmúlt években egy sor leánycéget alapított az Electro World Magyarország Kft., minden áruházra külön egyet-egyet, továbbá tevékenységek szerint is alakultak társaságok. A húsz működő társaság többsége ellen tavaly végrehajtást indítottak.

A már 2009 nyarán létrehozott Electro World Dél-Buda Kft. ellen tavaly októberben indult felszámolási eljárás. Ugyancsak felszámolási eljárást kezdeményeztek az Electro World Miskolc Kft. ellen, ezt tavaly októberben tették közzé, miután a társaság ellen 2011 márciusának és augusztusának végén is végrehajtási eljárást rendelt el az adóhivatal, illetve a bíróság. Idén januárban indult meg az eljárást az Electro World Eger Kft. ellen, melyet 2009-ben gründoltak.

Az EWM 2001 júniusában 3 millió forint jegyzett tőkével alakult Intercede (Hungary) Kft. néven, amit fél év után Electro World Magyarország Kft.-re változtattak. Három hónap múltán ezt 801 millió forintra emelték, majd további bő hét hónap után 1,275 milliárd forinta nőtt. Ezután nyolc év alatt két lépésben – 2002. május elején először valamivel több mint 2,058 milliárdra, majd 2009. április végén csaknem 4,059 milliárd forintra – több mint háromszorosára emelkedett a jegyzett tőke.

A társaság működése során sohasem termelt nyereséget, árbevétele 2008-ig folyamatosan bővült, abban az évben meghaladta a 20 milliárd forintot, utána viszont mélyrepülésre váltott, tavalyi forgalma alig érte el a 10 milliárd forintot. A cég masszívan veszteségesen zárt, a negatív eredmény rendre meghaladta az egymilliárd forintot, de 2009-ben már 3,7 milliárd forintra rúgott. A veszteséget 2010-re sikerült konszolidálni, így két éve 1,2 milliárdos mínusszal zártak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!