Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Rányomta a bélyegét az európai adósságválság és a kemény tél az osztrák Wienerberger első félévi eredményeire.
A világ legnagyobb téglaipari csoportjának keddi közlése szerint az árbevétel 5 százalékkal, 1,04 milliárd euróra emelkedett, az is elsősorban a Pipelife megvásárlásának köszönhetően. Az EBITDA-eredmény 16 százalékkal csökkent, 104 millió euróra, az egyszeri tételektől megtisztított működési eredmény 85 százalékkal, 4,1 millió euróra esett január-június között az egy évvel korábbihoz képest.
A vállalat közleménye szerint "az elmúlt hónapokban érezhetően romlottak a makrogazdasági körülmények, ennek következtében Európában ismét lanyhult az építőipari tevékenység". Az eddig erőteljesen fejlődő lengyel piac - a legnagyobb a közép-kelet-európai térségben - a labdarúgó Európa bajnokság elmúltával alacsonyabb sebességre kapcsolt, érezhetően kevesebb volt az építkezés Franciaországban, Belgiumban és Hollandiában, míg Németországban valamivel kisebb volt a visszaesés. Az Egyesült Államokban, Oroszországban és Indiában viszont élénkült az üzletmenet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.