Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Bár január óta keresett franchise-partnereket Magyarországon, végül eredménytelenül tárgyalt nálunk az amerikai Dairy Queen nevű gyorsétteremlánc - írja a Világgazdaság.
Meghiúsult a tipikusan amerikai gyorséttermi ételkínálattal dolgozó Dairy Queen piacra lépése, amely januárban keresett franchise partnereket Magyarországon - írja a Világgazdaság.
A lap szerint a hamburgeres-fagyis cég ideküldött igazgatója nem ismerte a magyar gazdasági viszonyokat, ezért eredménytelenül tárgyalt az érdeklődő vállalkozókkal. A súlyos franchise-díj megfizetése mellett ugyanis az ismeretlen márkanév bevezetésének összes költségét a magyar cégekkel finanszíroztatta volna.
Januárban még úgy tájékoztatták a Világgazdaságot, hogy hazánkon kívül a környező országokban is szeretnének hálózatot, de franchise-adóként semmiféle beruházást nem terveznek, és nem hoznak létre vegyes vállalatot. Azóta nincs hír a DQ európai tevékenységéről.
Az Egyesült Államokban egyébként már ötezer, 18 másik országban csaknem ezer ilyen egység működik.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.