Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A hazai online kiskereskedelmi piac forgalma dinamikusan növekszik, de mi mindenre érdemes odafigyelni a kereskedőknek?
Nem kérdés, hogy az e-kereskedelemben van még potenciál, egyre több kiskereskedő rendelkezik webáruházzal, és a vásárlók is egyre szívesebben választják a beszerzésnek ezt a formáját. Idén Magyarországon 1,6 millió fő vásárolt legalább egyszer online, a webáruházak forgalma pedig várhatóan megközelíti majd a 177 milliárd forintot. Ez a tavalyi évhez képest 14 százalékos forgalombővülést jelent – derül ki az eNET-Telekom „Jelentés az internetgazdaságról” című 2012. decemberi felméréséből1. A NetLock Kft. számos olyan szolgáltatást biztosít az e-kereskedelem szereplőinek, amelyek elősegítik egy induló vagy akár már működő online áruház hatékonyságának növelését.
„A költséghatékonyság és a biztonság két kulcsfontosságú tényező a webáruházak életében. Mi olyan szolgáltatásokat kínálunk, amelyek mindkettőhöz hozzásegítik ügyfeleinket. Az SSL tanúsítványok a vásárlói bizalmat erősítik, és az adatokat titkosítják, míg a számlák elektronikus kezelése jelentős költségmegtakarítást eredményez” – foglalta össze röviden Fényes Lóránd, a NetLock kereskedelmi vezetője.
A TRUSTe 2012 Egyesült Államokban elvégzett februári felmérése szerint az internetet használó felnőttek 95 százaléka úgy véli, az online kereskedők felelőssége, hogy az ügyfelek személyi adatai biztonságban legyenek a webes ügyintézés, fizetés során. A webáruházak esetében a fizetési folyamat minden esetben SSL tanúsítvánnyal védett biztonságos csatornán zajlik, így a bankkártya adatai az interneten történő fizetés során nem kerülhetnek illetéktelenek kezébe. Vannak azonban olyan szolgáltatók, akik nem csak a vásárlás folyamatát védik tanúsítvánnyal, hanem a teljes webáruházat. Közéjük tartozik a G’Roby is, amely 2004 óta a NetLock SSL tanúsítványával biztosítja a titkosított kommunikációt. Bárki, aki az oldalukra lép, biztos lehet abban, hogy jogosulatlanok nem férhetnek hozzá a böngészési adataihoz.
„Elsők között voltunk az online szereplők között, akik a teljes webáruházukat SSL tanúsítvánnyal védték. Nyolc évvel ezelőtt a NetLockra esett a választásunk, és azóta is náluk újítjuk meg rendszeresen a titkosított kommunikációt szavatoló tanúsítványunkat” – mondta el Nagy Sándor, a G’Roby NetShop Kft. ügyvezetője.
Számos „e-szolgáltatás” áll már rendelkezésre, amelyek az e-kereskedelem szereplői számára is hatékonyabb és költségkímélőbb üzletmenetet tesznek lehetővé. Ilyenek például az elektronikus számlázás, az elektronikus másodbizonylat-megőrzés és az eArchiválás. Ezek a szolgáltatások, amellett, hogy kímélik az igénybevevők pénztárcáját, hiszen csökkentik a papírfelhasználást, a nyomtatóhasználatot és a tárolási költségeket, egyszerű és gyors kereshetőséget is biztosítanak. Az Extreme Digital a kiállított számlák másodbizonylatainak hiteles elektronikus megőrzését végzi a NetLock megoldásával.
„Több mint egy éve használjuk a NetLock másodbizonylatok megőrzését lehetővé tevő rendszerét. Jelenleg közel 400 000 számla másodbizonylatát őrizzük elektronikusan. A költséghatékonyság mellett azért választottuk ezt a megoldást, mert így egységesen, biztonságosan tárolhatjuk a bizonylatokat. Jövőre pedig újabb fejlesztésként tervezzük, hogy a NetLock szolgáltatásának és támogató rendszereinek segítségével alkalmassá tesszük az ügyviteli rendszerünket a hiteles elektronikus számlák kiállítására is” – nyilatkozta Schmidt Zoltán, az Extreme Digital fejlesztési vezetője.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.